Перейти до основного змісту

КНДР відправила до РФ біля 200 одиниць далекобійної артилерії — Південна Корея

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин відвідує тренування зі стрільби випускників артилерійської академії, КНДР, жовтень 2024 року. KCNA via REUTERS

Північна Корея відправила до Росії близько 200 одиниць далекобійної артилерії та, ймовірно, відправить більше військ і зброї на підтримку війни РФ проти України.

Про це у вівторок, 11 лютого, повідомили у Міністерстві оборони Південної Кореї, передає Yonhap.

“(Північна Корея — ред.) надала близько 11 000 військовослужбовців, ракети, 200 одиниць далекобійної артилерії і значну кількість боєприпасів, і існує ймовірність того, що (Північна Корея — ред.) надалі постачатиме війська, зброю і боєприпаси”, — заявив представник Міністерства оборони на брифінгу для парламентського комітету з оборони.

У відомстві зазначили, що КНДР як очікується, подвоїть свої розробки озброєнь у 2025-му році, який є останнім роком п'ятирічного плану з розробки складних озброєнь, таких як атомні підводні човни, супутники-шпигуни і міжконтинентальні балістичні ракети на твердому паливі.

У Міноборони також відзначили можливість отримання Північною Кореєю технологічної допомоги від Росії в обмін на військову підтримку. Зокрема, йдеться про технологій для атомних підводних човнів і технологію входу в атмосферу для МБР.

Щодо відносин Північної Кореї зі Сполученими Штатами, міністерство заявило, що Пхеньян, схоже, намагається створити сприятливі обставини для переговорів з Вашингтоном за допомогою жорсткої риторики і провокацій.

Як нагадує агенція, КНДР не відреагувала на заяву президента США Дональда Трампа про намір відновити відносини з лідером країни Кім Чен Ином. Замість цього вона провела ракетні випробування і оголосила про візит Кіма на базу з виробництва ядерних матеріалів, зазначили в міністерстві.

Що відомо про співпрацю КНДР та Росії

У листопаді 2024 року Росія і КНДР ратифікували договір про всеосяжне стратегічне партнерство. У ньому прописані наміри про розвиток торгівельного, науково-технічного та оборонного співробітництва, але плани про лікування російських поранених не згадувалися.

Військове співробітництво між Москвою та Пхеньяном також поглибилося у 2024 році, коли керівник Росії Володимир Путін підписав у червні договір про взаємну оборону з Кім Чен Ином.

Невдовзі після цього Північна Корея посилила свою участь у війні Росії: від надання зброї — зокрема артилерійських боєприпасів і балістичних ракет — до відправки солдатів.

До 12 000 північнокорейських військових було розгорнуто в Курській області Росії минулої осені для підтримки російських військ у протидії українській операції в регіоні.

Топ дня
Вибір редакції