Перейти до основного змісту

Коломойському відмовили у зміні запобіжного заходу у справі про привласнення коштів

Ексклюзивно
Ігор Коломойський на засіданні суду 7 лютого 2025 року. Суспільне Новини/Анна Самара

Вищий антикорупційний суд відмовив у задоволенні клопотання Ігорю Коломойському щодо зміни запобіжного захисту у справі про привласнення коштів.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного із зали суду.

Сторона захисту Ігоря Коломойського апелювала до того, що вранці 7 лютого йому вже продовжили тримання під вартою до 9 квітня у справі про замовне вбивство. Також адвокати бізнесмена стверджували, що в матеріалах справи, а саме у показаннях свідків, є неточності. Також адвокати наполягали, що у документах, залучених як докази, немає даних про ті збитки, які фігурують у справі.

Адвокати спростовували причетність Коломойського до інкримінованого йому правопорушення. А також спростовували наявність самого правопорушення і клопотали про зміну запобіжного захисту.

Прокурор у справі щодо заволодіння коштами озвучив ключові факти, які підтверджують звинувачення, повідомляє кореспондентка Суспільного. За його словами, жодної готівки не було – ані під час внесення, ані під час переміщення чи видачі коштів. Експертиза також підтвердила необґрунтоване збільшення активу на рахунку Ігоря Коломойського.

Крім того, слідство наполягало, що покази свідків та висновки експертизи доводять, що роботи, на які нібито виділялися кошти «Укрнафти», фактично не проводилися, і це призвело до збитків. Також було встановлено переміщення коштів підприємств на рахунок підозрюваного. Прокурор зазначив, що наразі готуються позовні заяви у справі, проте звернув увагу на питання підсудності, заявивши, що Вищий антикорупційний суд не має повноважень здійснювати контроль у цьому провадженні.

Що відомо про справу Ігоря Коломойського про заволодіння коштами

У серпні 2024 року Бюро економічної безпеки завершило досудове розслідування проти бізнесмена Ігоря Коломойського за чотирма статтями Кримінального кодексу України.

Коломойського звинувачують у привласненні майна, незаконних діях з банківськими документами, відмиванні майна, одержаного злочинним шляхом та службовому підробленні. Йдеться про незаконні дії з банківськими документами під час фактичного невнесення підозрюваним 5,8 млрд грн в касу банку, а також заволодіння понад 5,3 млрд грн, які надалі були легалізовані.

Також у БЕБ зазначили, що довели факт організації заволодіння Коломойським понад 3,3 млрд грн "Укрнафти" та учасників договорів про спільну інвестиційну діяльність. Ігорю Коломойському оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених 4 статтями Кримінального кодексу: ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 200, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191.

Топ дня
Вибір редакції