Попри повномасштабну війну, українські аграрії зберегли високі обсяги виробництва та експорту. У 2024 році Україна експортувала сільськогосподарської продукції на 24,7 млрд доларів, що стало другим найбільшим показником в історії після рекордного 2021 року.
Про це повідомив під час брифінгу перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.
За його словами, попри бойові дії, 98% підконтрольних територій були засіяні, а загальний врожай зернових, олійних та технічних культур перевищив 75 мільйонів тонн.
Основними експортними культурами залишаються:
- зернові (пшениця, кукурудза, ячмінь)
- олійні (соняшник, соя, ріпак)
- продукти переробки (соняшникова та соєва олія, макуха)
Ключову роль у забезпеченні стабільного експорту відіграє українська зернова ініціатива. Щомісячний обсяг постачань становить 4,5-5,5 млн тонн, і наразі 60% запланованого експорту сезону вже виконано.
Загалом у 2024 році Україна експортувала 40-45 мільйонів тонн зернових і 17 мільйонів тонн олійних та продуктів переробки.
"Можемо говорити про те, що в районі 40-45 мільйонів тонн зернових є до експорту, і наразі виглядає так, що буде експортовано. І десь приблизно 17 мільйонів тонн олійних та продуктів переробки. Тому що ми дуже часто насіння олійних переробляємо, соняшникову олію, соєву олію, широти, відповідно, макухи, спільно також і це експортується", — відзначив чиновник.
Важливим досягненням року стало повернення до обробітку 285 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь після розмінування.
Також аграрії вже заклали основу для врожаю 2025 року: площі під озимі культури (пшениця, ячмінь, жито, ріпак) збережені, а за деякими категоріями збільшені на 35%.