У Демократичній Республіці Конго в Африці чоловіки, які втекли з в’язниці Мунзензе в місті Гома, зґвалтували понад 160 жінок-ув’язнених, а потім спалили їх живцем.
Про це повідомляють BBC та The Guardian з посиланням на внутрішній звіт ООН.
У документі зазначається, що від 165 до 167 жінок зазнали нападу з боку ув'язнених чоловіків під час втечі з в'язниці.
Інцидент стався після того, як 27 січня повстанці з підтримуваного Руандою угруповання "Рух 23 березняРух 23 березня — конголезьке повстанське угруповання, утворене на базі Національного конгресу народної оборони Конго. Представляє інтереси етнічної меншини тутсі та діє Сході країни. Свою назву отримала від дати мирних переговорів 2009 року, коли повстанці тутсі були легалізовані та влилися до складу діючої армії." (М23) захопили місто.
Зазначається, що звільнені чоловіки-в'язні увірвалися до жіночого крила в’язниці, напали на жінок, а згодом підпалили будівлю. Більшість постраждалих загинули.
Заступниця голови миротворчих сил ООН у Гомі Вівіан ван де Перре повідомила, що з в’язниці втекли кілька тисяч осіб. За її даними, у виправному закладі утримувалося близько 4000 чоловіків.
"Кілька сотень жінок також були в тій в'язниці. Їх усіх зґвалтували, а потім підпалили жіноче крило. Усі вони померли", – повідомила вона.
Миротворці ООН не змогли відвідати в’язницю для подальшого розслідування через обмеження, накладені повстанцями М23, тому особи злочинців залишаються невідомими.
За даними ООН, щонайменше 2900 людей були вбиті під час боїв у Гомі, 2000 тіл поховані, а ще 900 все ще перебувають в моргах міста.
27 січня повстанці руху M23 заявили, що взяли під контроль Гому, найбільше місто на сході ДР Конго.
У 2012 році бойовики M23 короткочасно захопили Гому, що змусило міжнародних донорів припинити допомогу Руанді. Проте цього разу повстанці контролюють значно більшу територію, ніж раніше.
Східні прикордонні регіони Конго вважаються надзвичайно нестабільними з часів геноциду в Руанді 1994 року. M23 є останнім у довгому списку повстанських груп, очолюваних тутсі. За даними ООН, з моменту початку останнього наступу M23 23 січня сотні тисяч людей втекли з районів бойових дій, що ще більше загострило гуманітарну кризу. Через насильство Всесвітня продовольча програма була змушена тимчасово припинити свою допомогу.