SpaceX завершила передстартові випробування корабля для польотів на Марс

itc

Компанія американського мільярдера Ілона Маска SpaceX провела остаточні передстартові випробування 9-го прототипу міжпланетного багаторазового космічного корабля Starship, який планують використовувати для польотів на Марс.

Про це свідчить трансляція з космодрому в місті Бока Чика (штат Техас, США).

Апарат тестували у режимі польоту після завершення передстартових випробувань. Компанія хотіла отримати більше інформації й двигуни Starship SN9 вдало пройшли випробування. 

Запуск Starship на 12,5 кілометрів може відбутися до 11 січня. Раніше Маск поінформував у Twitter, що для виправлення проблеми, яка стала причиною аварії SN8, у SN9 були внесені незначні зміни.

Що таке Starship

Starship є частиною програми компанії SpaceX щодо доставки людей на Марс і повернення їх на Землю. Це надважка ракета-носій, яка в майбутньому має замінити ракети Falcon 9 та Falcon Heavy, що запускаються зараз.

Апарат поєднує в собі функції другого ступеня і багаторазового космічного корабля. Тому його планують використовувати для пілотованих місій, зокрема на Місяць і Марс. Крім того, на базі Starship планують створити танкер для тривалих експедицій.

Що відомо

  • Маск назвав орієнтовні терміни першої космічної місії на Марс за участі астронавтів. За його словами, за сприятливих обставин люди зможуть досягти Червоної планети вже за 4 роки.
  • SpaceX готувалася здійснити перший тестовий запуск міжпланетного корабля Starship SN8, який у майбутньому планують використовувати для польотів на Марс.
  • Компанія американського мільярдера Ілона Маска SpaceX успішно вивела на навколоземну орбіту супутник SXM-7.
  • SpaceX підписала контракт з міністерством оборони США про запуск 28 супутників на 150 мільйонів доларів.
  • Ілон Маск став другою найбагатшою людиною у світі.

Читайте також

Коронавірус, протести та отруєння Навального: 10 найгучніших подій у світі 2020 року