Після виходу США з Ради Організації Об'єднаних Націй (ООН) з прав людини Ізраїль теж ухвалив рішення припинити в ній участь.
Про це повідомив міністр закордонних справ Ізраїлю Ґідеон Саар.
"Ізраїль вітає рішення президента Трампа не брати участі в Раді ООН з прав людини (UNHRC). Ізраїль приєднується до Сполучених Штатів і не братиме участі в Раді з прав людини", — повідомив очільник ізраїльського МЗС.
За його словами, цей орган нібито систематично захищає порушників прав людини, дозволяючи їм уникати відповідальності.
"Комісія ООН з прав людини традиційно захищала порушників прав людини, дозволяючи їм ховатися від пильної уваги, і замість цього одержимо демонізує єдину демократію на Близькому Сході – Ізраїль", — заявив Саар.
Очільник МЗС наголосив, що замість захисту прав людини Рада зосереджена на "нападках на демократичні країни та поширенні антисемітизму".
Він також підкреслив, що Ізраїль є єдиною країною, якій присвячено окремий пункт порядку денного Ради, і зазначив, що проти Ізраїлю ухвалено понад 100 осудних резолюцій – більше, ніж щодо Ірану, Куби, Північної Кореї та Венесуели разом узятих.
"Ізраїль піддався понад 100 осудним резолюціям, понад 20% усіх резолюцій, коли-небудь ухвалених Радою – більше, ніж проти Ірану, Куби, Північної Кореї та Венесуели разом узятих. Ізраїль більше не мириться з такою дискримінацією", — заявив очільник ізраїльського закордонного відомства.
4 лютого президент США Дональд Трамп підпиcав указ про вихід країни із Ради ООН з прав людини та заборону майбутнього фінансування Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям (UNRWA/БАПОР).