Міністр оборони Швеції Пол Йонсон сьогодні, 30 січня, оголосив про надання Україні пакета військової допомоги приблизно на 1,2 мільярда доларів США (13,5 млрд шведських крон).
Про це він написав у соцмережі Х.
За його словами, приблизно 90 мільйонів доларів з цієї суми буде спрямовано на виробництво українських ракет великої дальності та безпілотників.
“Ще приблизно 250 мільйонів доларів буде спрямовано на різні міжнародні фонди. 178 мільйонів доларів буде спрямовано на "данську модель", за якою залучаються кошти для оборонно-промислового комплексу України", — йдеться у дописі міністра оборони Швеції.
На сайті уряду Швеції зазначається, що це вже 18-й пакет військової допомоги Україні. Таким чином загальна сума наданих пакетів від початку повномасштабного вторгнення РФ складає близько 61,9 мільярда шведських крон.
Загалом оголошений Йонсоном пакет допомоги складається з восьми компонентів, найбільшим з яких є різноманітні закупівлі новітнього обладнання, переважно шведської та інших європейських оборонних галузей, для передачі Києву.
Зокрема він включає:
- закупівлі для безоплатної передачі на суму близько 5,9 млрд шведських крон;
- фінансові пожертви на суму близько 2,8 млрд шведських крон;
- пожертвування обладнання від Збройних сил Швеції з відповідними закупівлями на заміну на суму близько 3,3 мільярда шведських крон (146 вантажівок; 16 катерів Stridsbåt 90; 23 станції озброєння для військово-морського використання; 1 мільйон 12,7-мм боєприпасів; 1500 протитанкових ракет TOW; 200 протитанкових снарядів, включаючи навчальне обладнання; піхотне спорядження для індивідуального солдатського та групового спорядження; засоби індивідуального захисту від РХБЯ-загроз);
- послуги через шведське агентство оборонних досліджень (FOI) і Шведський університет оборони (FHS) вартістю близько 180 мільйонів шведських крон;
- навчання вартістю 650 мільйонів шведських крон (фінанси для підтримки підготовки ЗСУ для низки різноманітних навчальних ініціатив протягом 2025 року, напр. Interflex, яка проводить базову підготовку українських військових);
- рішення про постачання вартістю 400 мільйонів шведських крон (включає різні види заходів з технічного обслуговування вже наданого шведського обладнання).
22 листопада 2024 року шведський міністр оборони Пол Йонсон заявляв, що Швеція оголосить про виділення "значних" інвестицій на розробку і масове виробництво Україною далекобійних ракет та дронів.