Парламентська асамблея Ради Європи під час роботи над резолюцією "Зобов’язання Європи щодо справедливого та сталого миру в Україні" після обурення української делегації взяла до розгляду норму, що покладає на Путіна відповідальність за акти терору в Україні. Водночас із документа викреслили слово "терорист" стосовно очільника Кремля.
Про це повідомляє зі Страсбурга кореспондент "Європейської правди".
Раніше український депутат Олександр Мережко заявив про цензуру з боку секретаріату ПАРЄ, який заборонив розглядати пропозицію рішення, де Путіна називали "терористом".
Початковий текст поправки пропонував визнати, що "Владімір Путін є терористом, під керівництвом якого були вчинені численні акти терору проти цивільного населення". У секретаріаті письмово повідомили Мережку, що "позначення глави держави як терориста рівносильне використанню образливих і нецензурних термінів, є недоречними в офіційному документі Асамблеї".
"Не справа секретаріату – вирішувати, що для кого є образливим. Є депутати ПАРЄ, які можуть відхилити мою поправку. Так працює демократичний процес. А те, що сталося зараз – це акт політичної цензури", – заявив після цього Мережко.
Згодом в Асамблеї погодилися зареєструвати поправку, якщо українські депутати погодяться видалити з тексту слово "терорист" стосовно Путіна. Мережко та інші співавтори погодилися.
Для розгляду виправленої поправки асамблея відійшла від процедури і винесла поправку на голосування без її розгляду у комітеті.
На голосування у зал винесли таке формулювання: "ПАРЄ визнає, що Владімір Путін має бути притягнутий до відповідальності за численні акти терору, скоєні проти цивільного населення під час його правління"
За проголосувало 77 депутатів, проти – один (бельгійський соціаліст Крістоф Лакруа), шість утрималися, пише “Європейська правда”.
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) 30 січня ухвалила резолюцію "Європейська прихильність справедливому і міцному миру в Україні", у якій окреслила свою позицію щодо завершення війни.
"За" відповідний документ проголосували 86 делегатів ПАРЄ, "проти" не виступив жоден, ще 6 делегатів — "утрималися".
Серед іншого ухвалена резолюція закликає "до непохитності європейських зобов’язань та єдності на підтримку України та справедливого і тривалого миру".
Також у документі кілька разів підкреслюється прихильність до принципу "мир за допомогою сили".