Перейти до основного змісту

Ультраправий кандидат у президенти Румунії Келін Джорджеску назвав Україну "вигаданою країною" — в МЗС відреагували

Келін Джорджеску, переможець першого туру президентських виборів, залишає апеляційний суд після слухань апеляції, яку він подав після рішення Конституційного суду про скасування президентських виборів у Бухаресті, Румунія, 30 грудня 2024 року. AP/Alexandru Dobre

Ультраправий кандидат у президенти Румунії Келін Джорджеску заявив, що Україна — "це вигадана країна", і що поділ країни між сусідніми державами "незворотній".

Про це він сказав в інтерв'ю румунському журналісту Іону Кристу.

Келін Джорджеску розповів про новий розподіл світу, посилаючись на слова Дональда Трампа про отримання контролю над Гренландією, та яку вигоду може від цього отримати Румунія.

"Світ змінюється. Кордони будуть змінюватися. Ба більше – якщо кордони зміняться, то де будемо ми? У нас є Північна Буковина – інтерес. У нас є Буджак, у нас є Північний Марамуреш – правильно? Львів, який залишиться з поляками", — сказав Джорджеску.

Він також вжив термін "Малоросія", яким російська пропаганда окреслює частину територій України.

На запитання журналіста, чи вірить Джорджеску у розділ України, він відповів ствердно, заявивши, що "дорога до цього неминуча" та "іншого шляху" в України немає.

Як відреагували на слова Келіна Джорджеску в МЗС України

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що висловлювання Джорджеску є виявом крайньої неповаги до України та українського народу.

"Вважаємо категорично неприйнятними та засуджуємо ревізіоністські заяви чи дії, які зазіхають на суверенітет та територіальну цілісність України, суперечать міжнародним нормам, Статуту ООН, а також базовим демократичним цінностям", — сказав речник МЗС Георгій Тихий.

В МЗС також наголосили, що слова Джорджеску повністю тотожні тезам російської пропаганди.

Як слова Келіна Джорджеску прокоментували у Румунії

Міністерство закордонних справ Румунії заявило, що підтримує суверенітет та територіальну цілісність України в міжнародно визначених кордонах. Цю позицію в МЗС обґрунтовують на міжнародному праві, національних інтересах і довгостроковій зовнішній політиці. Про це йдеться у заяві МЗС Румунії в їхньому профілі на X.

Що відомо про кандидата у президенти Румунії Келіна Джорджеску

Келін Джорджеску балотувався на посаду президента Румунії як безпартійний, та у минулому належав до ультраправого націоналістичного "Альянсу за об'єднання румунів". Він скептично ставиться до членства Румунії у НАТО, захоплюється Путіним. У скасованому першому турі виборів президента він набрав понад 22% голосів виборців.

Джорджеску вимагав призупинити виконання рішення Конституційного суду та відновити виборчий процес у країні. Європейський Суд з прав людини відхилив його скаргу.

Топ дня
Вибір редакції