Єврокомісія (ЄК) схвалила пропозицію запровадити мита на низку сільськогосподарських продуктів з Росії та Білорусі, а також на деякі азотні добрива.
Про це повідомила пресслужба Європейської Комісії.
Сільськогосподарська продукція, на яку вплинули нові мита, становила 15% сільськогосподарського імпорту з Росії в 2023 році. Раніше вони не перебували під підвищеними митам.
Тепер Рада ЄС ухвалила нові тарифи, що весь імпорт сільськогосподарської продукції з Росії буде об’єктом тарифів ЄС. Метою пропозиції є зменшення залежності від імпорту з Росії та Білорусі.
"Таким чином, тарифи підтримають зростання внутрішнього виробництва та індустрії добрив ЄС, яка постраждала під час енергетичної кризи. Це також дозволить диверсифікувати постачання з третіх країн", — йдеться у заяві.
При цьому Єврокомісія підкреслює, що мита ЄС на сільськогосподарську продукцію та добрива з РФ не торкнуться російського експорту в треті країни через територію співтовариства.
Що далі: пропозицію Комісії тепер розглядатимуть Європейський парламент і Рада ЄС шляхом голосування кваліфікованою більшістю відповідно до правової основи Спільної торгівельної політики.
Санкції проти Росії після вторгнення в Україну
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року міжнародна спільнота запровадила безпрецедентні санкції проти Москви. Ці заходи спрямовані на ізоляцію Росії на світовій арені, підрив її економіки та змушення її припинити агресивні дії. Основні види санкцій:
- Економічні: обмеження торгівлі, заборона експорту та імпорту певних товарів, технологій та послуг;
- Фінансові: замороження активів російських банків та окремих осіб, обмеження доступу до міжнародної фінансової системи (SWIFT);
- Політичні: дипломатичні бойкоти, виключення з міжнародних організацій, обмеження дипломатичних відносин;
- Технологічні: обмеження доступу до високотехнологічних товарів та послуг, необхідних для розвитку російської промисловості та військового комплексу;
- Енергетичні: обмеження експорту енергоносіїв з Росії.
Станом на 1 січня 2024 року Європейський Союз запровадив 15 санкційних пакетів проти Росії та її поплічників. Нині готується новий пакет обмежень. Він орієнтовно містить 70 позицій у різних напрямках й технічно буде готовий до ухвалення у січні 2025 року. Він також враховує рекомендації України.