Перейти до основного змісту

Німеччина збільшила закупівлі російського СПГ у шість разів

Німеччина заборонила приймати танкери з російським СПГ, але продовжує закуповувати його через інші країни ЄС. Економіка ФРН переживає серйозні труднощі через енергетичну кризу.

Про це йдеться у доповіді аналітичних центрів України "Razom We Stand", Бельгії "Bond Beter Leefmilieu" та німецьких екологічних організацій "Deutsche Umwelthilfe" і "Urgewald".

Енергетична компанія Sefe, яка раніше належала "Газпрому" і у 2022 році націоналізована, придбала торік 58 вантажів скраплений природній газ (СПГ) через французький порт Дюнкерк. Це в шість з половиною разів більше, ніж роком раніше, йдеться в доповіді.

У 2023 році до ЄС було імпортовано 13,35 млн тонн російського СПГ, у 2024 році – 15,93 млн тонн, що на 19,3% більше. Загалом до ЄС надійшло 18,47 млн тонн російського СПГ, з яких 2,55 млн тонн експортували до країн, що не є членами ЄС.

Газета Financial Time пише, що СПГ експортують у бельгійські порти, де регазифікуютьПроцес перетворення скрапленого природного газу з рідкого стану в газоподібний. і відправляють трубопроводами в інші країни ЄС. В офіційних німецьких базах даних його зазвичай позначають як "бельгійський газ", хоча власного видобутку Бельгія не веде.

При цьому Брюссель є найбільшим одержувачем російського СПГ поряд з Іспанією і Францією (яка минулого року вийшла на перше місце). Міністерства енергетики всіх трьох країн неодноразово заявляли, що у них російського газу майже не залишається — його відправляють углиб континенту.

Санкції проти СПГ із Росії

Редактор "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк повідомив, що 16 санкційний пакет від ЄС буде спрямований на імпорт алюмінію, агропродукції, "тіньовий флот", скраплений газ та банки РФ.

16 січня речниця Європейської комісії із закордонних справ і політики безпеки Аніта Гіппер у коментарі Суспільному підтвердила, що ЄС готує 16-й пакет санкцій проти Росії за повномасштабне вторгнення в Україну.

ЄС поставив за мету до 2027 року повністю позбутися російського газу. Передбачається, що 26 березня Європейська Комісія опублікує план поступового скорочення решти поставок, включно з СПГ. У цій "дорожній карті" мають викласти кроки, які країнам-членам ЄС потрібно зробити для повної відмови від російського палива.

Топ дня
Вибір редакції