Перейти до основного змісту

Як поводитися з людьми, які пережили полон: на "Дія.Освіта" створили симулятор

Обмін полоненими з РФ 30 грудня 2024 року. Суспільне Новини/Владислав Кравець

На порталі “Дія.Освіта” створили інтерактивний симулятор до освітнього серіалу “Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія”, який вчить поводитися з людьми, які мають бойовий досвід чи пережили полон.

Про це повідомила дружина президента Олена Зеленська у своєму телеграм-каналі.

“Фактично в усіх нас серед друзів та рідних є ветерани й ветеранки. У когось — знайомі, які пережили полон. Спілкуватися з ними з гідністю, правильно проявити емпатію, уникати болючих помилок — усього цього треба вчитися”, — зазначила Зеленська.

За її словами, інтерактивний симулятор занурить у звичні для кожного побутові ситуації, де можна обрати, як поводитися, що сказати. І зрештою – зрозуміти, як зробити досвід взаємодії взаємно комфортним.

Приміром, у симуляторі змодельована зустріч із другом, який повернувся з полону. Як пояснила перша леді, здається, нібито правильною поведінкою буде обійняти людину, але це не зовсім так. Бо неволя змінює людей, і кожна дія може стати небажаним тригером.

Як поводитися у цій ситуації:

  • Обійнятися без дозволу буде недоречно, адже важливо дотримуватися психологічних і тілесних кордонів. Не варто бачити в людині тільки жертву й жаліти або, навпаки, надмірно героїзувати.
  • Треба більше говорити про сьогодення. Не бути байдужим, не боятися висловлювати почуття й запитувати, як зробити спілкування комфортнішим. Тем політики, війни та особливо полону краще уникати, доки людина сама не почне розповідь. Але й у цьому випадку не варто ставити провокативних запитань, які змушуватимуть її знову переживати травматичний досвід.

Як наголосила дружина президента, взаємодіяти з повагою до кожної людини, навчитися підтримувати — це саме те, що зараз зміцнює та об’єднує українське суспільство.

Симулятор створено за ініціативи Мінцифри у межах тематичної хвилі "Досвід ветеранів вартий поваги" комунікаційної кампанії "Ти як?»"Всеукраїнської програми ментального здоров’я — ініціативи першої леді Олени Зеленської за підтримки Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету міністрів України, громадської організації "Безбар’єрність" та компанії Visa – учасниці спільноти "Бізнес без бар’єрів" для платформи "Дія.Освіта".

Топ дня
Вибір редакції