Канцлер Німеччини Олаф Шольц не очікує "негайного зниження" підтримки України з боку США з початком роботи адміністрації президента Дональда Трампа.
Про це Шольц сказав на форумі, який організувало видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.
"Я не очікую негайного зниження підтримки України з боку США найближчим часом. Ми побачимо, як це буде в довгостроковій перспективі", — зазначив він.
Канцлер Німеччини підкреслив, що це також пов'язано з тим, що Трамп планує досягти порозуміння та вирішити збройний конфлікт в Україні, спричинений Росією, зокрема через переговори з очільником Кремля Путіним.
"Метою має бути те, щоб це не відбувалося через голови українців і в Європі", — наголосив Шольц.
Канцлер також прокоментував дискусії в Німеччині щодо додаткової фінансової допомоги Україні у розмірі трьох мільярдів євро. Видавець газети FAZ Бертольд Колер, який модерував захід, поцікавився, чи правда, що Шольц виступає в ролі “гальмівника” цього процесу. Нащо Шольц відповів:
"По-перше, це моя пропозиція".
У телевізійному інтерв’ю минулого тижня Шольц сказав, що не погодиться на пакет допомоги Україні у 3 мільярди євро, який підтримує міністерка закордонних справ Німеччини Бербок та інші лідери в усьому політичному спектрі, якщо він не буде оплачений новими запозиченнями.
Оскільки праві партії, такі як Християнсько-демократичний союз і фіскально-консервативна Вільна демократична партія, які загалом виступають за збільшення допомоги Україні, виступають проти взяття нових боргів для фінансування допомоги, пакет, ймовірно, буде зупинений через політичний глухий кут.
Бербок, яка наполягала на ухваленні пакета для України в 3 млрд євро, неодноразово висловлювала занепокоєння щодо того, що вона вважає невпевненим підходом Берліна до допомоги Києву, стверджуючи, що її уряд втрачає довіру своїх європейських союзників.
"Ця довіра не повинна знову бути зруйнована ваганнями, які можуть змусити інші країни хвилюватися, що Німеччина не підтримає їх", – сказала вона.
Бербок також різко критикувала попередні уряди Німеччини за те, що, на її думку, вони не прислухалися до попереджень щодо агресивних намірів Кремля. Зокрема вона розкритикувала уряд Ангели Меркель, який погодив будівництво газопроводу "Північний потік-2" між Росією та Німеччиною.
Крім того Бербок заяви ла, що Німеччині потрібно більше інвестувати у власну безпеку, сказавши, що важливо витрачати на оборону понад 2% ВВП.
"У кризові роки це може наближатися до трьох відсотків", — додала вона.