Перейти до основного змісту

Трамп у перший день на посаді закриє урядові програми з інклюзивності — джерела

Випічку, прикрашену портретом обраного президента США Дональда Трампа, представляє Урсула Трамп у пекарні у Фрайнсхаймі, Німеччина, 20 січня 2025 року. У пекарні поблизу міста німецьких предків обраного президента США Дональда Трампа Каллштадт продають спеціальну випічку в день інавгурації Трампа. REUTERS/Timm Reichert

Обраний президент США Дональд Трамп після вступу на посаду закриє програми з інклюзивності DEI (diversity, equity and inclusion, тобто різноманіття, рівність шансів та інклюзивність) у федеральному уряді країни.

Про це повідомив телеканал Fox News із посиланням на свої джерела в оточенні Трампа.

Зазначається, що у день інавгурації Трамп підпише понад 200 виконавчих актів, зосереджених на безпеці кордонів, енергетиці, зниженні вартості життя американських сімей, припиненні програм інклюзивності DEI у федеральному уряді та інших питаннях.

Високопоставлений чиновник адміністрації, який знайомий із виконавчими діями та уповноважений інформувати Fox News Digital, сказав, що Трамп у перший день, зокрема, планує:

  • припинити програму для іммігранів Catch and ReleaseВ імміграційних правилах США "спіймати і відпустити" означає практику звільнення мігрантів у громаду, поки вони очікують на слухання в імміграційному суді, як альтернативу утриманню їх в імміграційному затриманні. Мігранти, яким імміграційні правоохоронні органи США дозволили залишатися в громаді в очікуванні слухань у справах іммігрантів, відносяться до тих, кого вважають з низьким ризиком, таким як діти, сім'ї та ті, хто шукає притулку. (Піймай і відпусти);
  • призупинити всі оренди офшорних вітрових установок;
  • припинити повноваження на електротранспорт;
  • скасувати Зелений новий курс;
  • вийти з Паризької кліматичної угоди;
  • зробити кілька важливих кроків, щоб утвердити президентський контроль над федеральною бюрократією.

Посадовець сказав, що Трамп підпише кілька “загальних” указів, кожен з яких містить десятки основних виконавчих дій.

"У перший день Трамп також припинить усі програми рівності та залучення різноманітності в федеральному уряді", — пише Fox News.

У США абревіатура DEI використовується на позначення заходів і програм, спрямованих на те, щоб не дискримінувати людей за статевою приналежністю, кольором шкіри або сексуальною орієнтацією та домогтися рівноправності.

Після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США деякі великі компанії, зокрема мережа ресторанів швидкого харчування McDonald's, найбільша у світі мережа гуртової та роздрібної торгівлі Walmart, авіабудівна компанія Boeing і автовиробник Ford, почали згортати свої програми з просування цілей DEI, пише DW.

"На думку експертів, це зовсім не обов'язково означає, що різноманіття і гендерна рівність більше не мають для них значення. Це свідчить радше про те, що фірми переглядають свої стратегії, тому що хочуть уникнути неприємностей. Під час численних інтернет-кампаній і судових процесів прихильники консервативних поглядів стверджують, що програми підтримки різноманіття самі по собі є дискримінаційними - наприклад, щодо світлошкірих чоловіків", — пише видання.

Інавгурація Дональда Трампа

Обраний президент Дональд Трамп повернеться до Білого дому в понеділок, 20 січня, після того, як складе присягу разом з обраним віце-президентом Джей Ді Венсом.

Суспільне транслюватиме церемонію наживо з перекладом українською — дивіться спеціальний ефір 20 січня о 17:20 на телеканалі Перший та Youtube-каналі Суспільне Новини, а також стежте за новинами у текстовому онлайні на нашому сайті та в соціальних мережах.

Через морози у Вашингтоні Трамп розпорядився провести присягу в приміщенні — у ротонді Капітолію. Востаннє присягу там складав Рональд Рейган у 1985 році, коли температура вдень опустилася до 14 градусів морозу.

День інавгурації включає офіційну церемонію присяги, а також музичні виступи, святковий парад і низку офіційних балів.

На церемонії будуть присутні чинні президент Джо Байден та віце-президентка Камала Гарріс, яка програла Трампу президентські вибори. Також будуть колишні президенти Барак Обама та Джордж Буш-молодший з дружиною. Водночас колишня перша леді Мішель Обама пропустить захід — вона відвідувала кожну інавгурацію, починаючи з інавгурації свого чоловіка Барака Обами в 2009 році, зокрема й першу присягу Трампа в 2017 році.

Очікується, що інавгурацію відвідають низка сенаторів і членів Палати представників США. Колишня спікерка Палати представників демократка Ненсі Пелосі не буде присутня.

Церемонію відвідають мільярдери Ілон Маск, Джефф Безос і Марк Цукерберг. Також там буде Шоу Зі Чу, генеральний директор платформи TikTok, яку можуть заблокувати у США.

Президента України Володимира Зеленського офіційно не запрошували на інавгурацію: у подкасті з американським журналістом Лексом Фрідманом він виявив бажання бути присутнім, але додав, що "в гості без запрошення не може". Водночас, за словами Зеленського, невдовзі після інавгурації має відбутись його зустріч з Трампом.

Топ дня
Вибір редакції