Перейти до основного змісту

Обмін із РФ: в Україну повернули військовополонених ЗСУ, а також цивільних українців

Важливо
З російського полону 30 грудня повернули 187 військовослужбовців ЗСУ, а також двох цивільних. Суспільне Новини/Владислав Кравець

У понеділок, 30 грудня, відбувся обмін полоненими між Україною та Росією в результаті якого з російського полону повернули 187 військовослужбовців ЗСУ, а також двох цивільних. Це 59-й обмін з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Про це у Telegram повідомив президент Володимир Зеленський.

"Це військові – захисники "Азовсталі" та Маріуполя, ЧАЕС, острова Зміїного, із різних напрямків фронту. Серед них солдати, сержанти, офіцери. Це нацгвардійці, у тому числі "азовці", прикордонники, тероборонівці, воїни Військово-морських та Збройних сил. І також двоє цивільних, які були захоплені в Маріуполі. Кожного вдома чекають рідні та близькі. І це радість, що нам вдалося їх повернути. Сьогодні ще 189 родин щасливі", — розповів Зеленський.
В Україну повернули 187 військовополонених ЗСУ, а також 2 цивільних українців, 30 грудня 2024 року. Суспільне Новини/Владислав Кравець

Президент наголосив, що українська влада працює, щоб звільнити з російського полону "кожного й кожну" й підкреслив, що це "наша мета". Він додав, що обмін відбувся за сприяння Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ).

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов зазначив, що Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими провів 59-й обмін полоненими між Україною та РФ від початку повномасштабного російського вторгнення та 11-й у 2024 році. Загалом з 2022 року з Росії вдалося повернути 3956 українців.

"Ця робота буде обов’язково продовжена. На доручення президента України, на доручення начальника координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, генерала Буданова, боротьба іде за кожного і кожну, і всі мають повернутися додому, і так обовʼязково і буде", — наголосив Юсов.

В Україну повернули 187 військовополонених ЗСУ, а також 2 цивільних українців. Суспільне Новини/Владислав Кравець

Цього разу звільнено 173 рядових та сержантів та 14 офіцерів.

Зокрема вдалося звільнити з російського полону:

  • 87 військовослужбовців ЗСУ (з них 17 – з тероборони);
  • 43 – військовослужбовці Нацгвардії України;
  • 33 – військовослужбовці Державної прикордонної служби;
  • 24 – військовослужбовці Військово-морських сил.

Також з неволі повернулися двоє цивільних українців.

"Крім Маріуполя та острова Зміїного, звільнені захищали Україну на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Херсонському напрямках, а нацгвардійці несли службу з охорони Чорнобильської АЕС. Також ми повернули тих, хто потрапив у полон у Курській області", — йдеться у повідомленні.

В Україну повернули 187 військовополонених ЗСУ, а також 2 цивільних українців. Суспільне Новини/Владислав Кравець

У Коордштабі зазначили, що чимало громадян України перебували в російському полоні понад два з половиною роки.

"Захисники мають загострені хронічні хвороби, наслідки мінно-вибухових травм, важкі поранення. На жаль, чимало українських громадян – як військовослужбовців, так і цивільних – продовжують перебувати в російській неволі. Координаційний штаб робить усе можливе, щоби продовжувати перемовини і звільняти з полону наших людей. Ми пам'ятаємо про кожного і кожну", — йдеться у повідомленні.

Загалом з російської неволі в рамках роботи Коордштабу за дорученням вже повернулося 3956 людей, з них у 2024 році – 1358.

Водночас у російському Міноборони повідомили, що російська та українська сторони провели обмін військовополоненими у форматі "150 на 150".

Як повідомив 21 жовтня президент України Володимир Зеленський, станом на той час Україна змогла повернути з російського полону загалом 3767 людей. Майже всі вони потребують тривалого лікування та реабілітації.

Україна 18 жовтня провела 58-й обмін військовополоненими з російською стороною, у результаті якого додому повернулись 95 українських військових.

До того попередній обмін військовополоненими між Україною та РФ відбувся 14 вересня. Тоді Україна повернула 103 полонених, з них 23 "азовців".

Топ дня
Вибір редакції