Перейти до основного змісту

Прем'єр-міністр Фінляндії: "захист кордону з Росією — екзистенційне питання"

Прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо. AP

У Фінляндії на саміті "Північ-південь" прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив, що захист 1340-кілометрового кордону з Росією є "екзистенційним" питанням для Фінляндії та всього Європейського союзу.

Про це повідомляє Reuters.

Цими вихідними у Фінляндії на саміті "Північ-південь" лідери Італії, Швеції, Греції та висока представниця ЄС із закордонних справ обговорили питання безпеки в скандинавському регіоні, виклики міграції в південній Європі та загрози для блоку.

Деякі країни, зокрема Фінляндія та Естонія, звинуватили Росію у сприянні нелегальній міграції через свої території до ЄС, що Москва категорично заперечує.

Прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо наголосив, що захист 1340-кілометрового кордону з Росією є "екзистенційним" питанням для Фінляндії та всього ЄС.

Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив: "Європа має взяти на себе більшу відповідальність за власну безпеку".

Під час зустрічі прем’єр-міністрка Італії Джорджія Мелоні наголосила, що Росія є більшою загрозою для безпеки Євросоюзу, ніж здається на перший погляд, оскільки Москва може використовувати нелегальну імміграцію та інші фактори для підриву європейської стабільності.

"Ми повинні розуміти, що загроза значно ширша, ніж ми собі уявляємо. Це питання нашої демократії, впливу на громадську думку, ситуації в Африці, сировинних ресурсів і інструменталізації міграції", — сказала Мелоні на пресконференції.

Вона наголосила, що загроза з боку Росії не зникне навіть після завершення війни в Україні, тому ЄС має бути готовим до більш комплексної безпеки, яка охоплює кіберзахист, штучний інтелект, інфраструктуру та міграцію.

Прем’єрка також розкритикувала підхід ЄС до вирішення міграційних проблем, назвавши його "помилковим", оскільки він зосереджувався лише на солідарності між країнами-членами. За словами Мелоні, ЄС має посилити захист своїх зовнішніх кордонів, щоб запобігти використанню міграційних потоків як інструменту тиску.

Мелоні підкреслила, що хоча НАТО залишається основою безпеки ЄС, блоку потрібно адаптуватися до нових викликів і загроз, включаючи ланцюги поставок, сировинні ресурси та зовнішню політику.

Топ дня
Вибір редакції