У суботу, 14 грудня, парламент Південної Кореї з другої спроби схвалив імпічмент президента Юн Сок Йоля, який ввів рішення про введення воєнного стану в країні. Імпічмент підтримали 204 депутати.
Про це повідомляє південнокорейське агентство Yonhap News..
У суботу члени Національної асамблеї вдруге почали голосування щодо імпічменту президента Юн Сук Йоля через його невдале введення воєнного стану.
Керівна партія "Сила народу" незадовго до початку голосування вирішила взяти участь у голосуванні, але виступила проти імпічменту. Однак семеро законодавців від партії публічно заявили, що проголосують за імпічмент.
За імпічмент президента віддали свій голос 204 депутати, 85 проголосували проти, ще троє утрималися. Крім того вісім бюлетенів виявилися недійсними.
Парламент Південної Кореї схвалив імпічмент президента Юн Сок Йоля лише з другої спроби, оскільки тиждень тому під час голосування 7 грудня, майже всі представники правлячої партії відмовилися брати участь у голосуванні.
Під час голосування 14 грудня у великих містах Південної Кореї відбулися багатотисячні протести. Люди вийшли на вулиці з вимогою негайної відставки Юна та закликали законодавців від правлячої партії "Сила народу" підтримати пропозицію про імпічмент.
У Сеулі десятки тисяч людей заповнили вулиці перед Національною асамблеєю. Протестувальники вигукували гасла: "Негайний імпічмент Юн Сук Йоля, ватажка повстання" та "ППС (керівна партія "Сила народу" — ред.), приєднуйтеся до імпічменту Юна".
За неофіційними підрахунками поліції, участь у мітингу взяли близько 145 тисяч людей. За словами організаторів, явка склала 1 мільйон осіб.
Також у Сейлі відбувся мітинг і проти імпічменту президента. Десятки тисяч консервативних демонстрантів протестували біля площі Гванхвамун у центрі Сеула, розмахуючи прапорами Південної Кореї та США.
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив у суботу, що буде боротися за своє політичне майбутнє після того, як очолюваний опозицією парламент оголосив йому імпічмент.
"Хоча я поки що зупиняюся, подорож, яку я пройшов з людьми протягом останніх двох з половиною років у майбутнє, ніколи не повинна зупинятися. Я ніколи не здамся", — сказав Юн Сук Йоль.
Конституційний суд має протягом наступних шести місяців має вирішити, чи знімати Йоля з посади. У разі його усунення в країні будуть призначені позачергові вибори президента.
Оголошення воєнного стану у Південній Кореї
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив про запровадження воєнного стану у країні. Він звинуватив опозицію у контролюванні парламенту й паралізуванні роботи уряду "антидержавною діяльністю".
Юн також заявив, що такий захід необхідний для відновлення "верховенства права" в країні й пообіцяв "викорінити мерзенні пропівнічнокорейські антидержавні сили".
Після оголошення воєнного стану, військове командування оголосило про заборону будь-якої політичної діяльності, включаючи протести. Окрім того, указ ставить під контроль усі ЗМІ та видавців, а також наказує лікарям, які перебувають у відпустці.
Через шість годин після оголошення Юн скасував воєнний стан в країні.
5 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив у четвер про прийняття відставки міністра оборони Кім Йон Хьона, який взяв на себе відповідальність за введення воєнного стану, що викликало значний резонанс у країні. Новим міністром оборони призначили генерала у відставці Чхве Бьон Хьока.