Перейти до основного змісту

Truth Hounds: армія РФ з березня скинула на Україна майже тисячу авіабомб

Російська армія від березня 2024 року 950 разів застосувала авіабомби проти української інфраструктури та цивільних. Систематично використовувати керовані авіабомби для бомбардувань України Росія почала минулого року.

Про це йдеться у розслідуванні громадської організації Truth Hounds.

За її даними, під обстрілами російських авіабомб опинилися житлові будинки, школи, лікарні та інша інфраструктура, яка зазнала руйнувань. Через це загинули більше 250 людей, поранені ще 1 300. Реальна кількість злочинів з використанням керованих авіабомб Росією суттєво більша, зазначають в ГО.

У звіті йдеться, що для ударів на відстані Росія використовує винищувачі Су-34 та Су-35, озброєні керованими авіаційними ракетами середнього радіуса дії (Х-59) та керованими авіаційними бомбами. На початку повномасштабного вторгнення Росія мала 124 літаки Су-34, проте до кінця вересня 2024 року втратила щонайменше 33 бомбардувальники.

Станом на середину 2024 року російська авіація має три основних засоби для бомбових ударів по Україні:

  • бомби з УМПК (250 кг, 500 кг, 1500 кг, 3000 кг);
  • боєприпас УМПБ Д-30СН (250 кг);
  • боєприпас "Гром-Є" (від 315 кг до 480 кг залежно від модифікації).
Типи авіабомб, якими Росія обстрілює Україну, та їх характеристики. Truth Hounds

Станом на вересень 2024 року армія Росії щодня в середньому використовувала до 100 керованих авіабомб. Є тенденція — після кожної української атаки на аеродроми базування літаків Су-34 кількість випущених керованих авіабомб по Україні зменшується. Однак такий ефект — короткостроковий, триває від кількох днів до тижня між інтенсивними атаками.

Мапа України, де показано точки, де Росія набільше застосовувала керовані авіабомби. Truth Hounds

У Truth Hounds зазначають, що російська армія скидає авіабомби і по військових, і по цивільних обʼєктах. Цивільні вона з початку березня до кінця вересня 2024 року атакувала 951 раз (ця цифра задокументована). Під інтенсивними ударами авіаційними бомбами постійно були великі міста з багатотисячним населенням, такі як Суми, Запоріжжя, Харків і Херсон.

"Невисока точність зброї, її використання в густонаселених районах у денний час, відсутність видимих військових цілей у місцях влучань свідчать про невибіркові напади та умисне спрямування атак на цивільне населення. Такі дії можуть кваліфікуватися як воєнні злочини", — йдеться у звіті Truth Hounds.

Топ дня

Вибір редакції