Перейти до основного змісту

Співробітниця Fox News, колишній генпрокурор, підприємці — кого Трамп обирає у свій майбутній кабінет

Дональд Трамп у своєму штабі у Вест-Палм-Біч, штат Флорида. 6 листопада 2024 року. Getty Images/Chip Somodevilla

Новообраний президент США Дональд Трамп продовжує оголошувати кандидатів на посади у своєму майбутньому кабінеті. Зокрема, він назвав міністра енергетики, генерального прокурора, голову розвідувальних служб країни та інших. Частину з них ще має затвердити Сенат. Суспільне розповідає, хто увійде в команду Трампа.

Тулсі Габбард

Трамп обрав одну із колишніх співробітниць Fox News та конгресвумен з Гаваїв Тулсі Габбард на посаду керівниці розвідувальних служб. Вона відома проросійськими поглядами. Наприклад, Габбард стверджувала, що в Україні начебто діють біолабораторії, які фінансує США. Пізніше вона пояснила, що "не звинувачувала США або Україну в чомусь поганому, а лише висловлювала занепокоєння що лабораторії мають бути належним чином захищені".

Габбард також вважає, що американська допомога Україні ставить під загрозу глобальну безпеку, і називає Володимира Зеленського корумпованим.

Тулсі Габбард на передвиборчому мітингу Дональда Трампа на PPG Paints Arena в Піттсбурзі, штат Пенсильванія, США, 4 листопада 2024 року. REUTERS/Jeenah Moon

У квітні 2022 року Габбард опублікувала у "Х" відео нібито українського військового, який закликав "зупинити негатив між Росією та Україною". Тоді вона написала: "Ще не пізно врятувати спорідненість, яка відчувається між російським і українським народом, про що свідчить відеоролик українського солдата".

У 2017 Тулсі Габбард зустрічалася з президентом Сирії Башаром Асадом. Тоді демократи заявили, що "її візит допоміг легітимізувати людину, яку звинувачують у воєнних злочинах".

Кандидатуру Тулсі Габбард ще має затвердити Сенат.

Еліза Стефанік

Послом США до ООН Трамп призначив члена палати представників від штату Нью-Йорк — Еліс Стефанік. Вона часто критикувала адміністрацію Байдена за зволікання з військовою допомогою Україні. "Президент Зеленський звернувся до Конгресу. Джо Байден відповів на прохання президента Зеленського про допомогу слабко та із запізненням, обмеживши здатність України захищати себе", — наприклад, писала вона після виступу Володимира Зеленського перед Конгресом США у березні 2022-го.

Еліза Стефанік під час мітингу на підтримку кандидата в президенти США від Республіканської партії та колишнього президента США Дональда Трампа в Медісон-сквер-гарден, Нью-Йорк, США, 27 жовтня 2024 року. REUTERS/Andrew Kelly

Тоді ж, у 2022 році, Стефанік закликала НАТО прийняти Україну до Альянсу "особливо в умовах ескалації російського вторгнення", та виступала за збільшення військової допомоги Києву.

Зараз Стефанік дещо скорегувала свою позицію, "відмовляється підтримувати свою попередню ідею щодо членства України в НАТО", та не уточнює, чи досі вважає, що Росія вчинила геноцид в Україні, як вона заявляла раніше. У квітні цьогоріч Стефанік також голосувала проти пакета допомоги Україні на 60 мільярдів доларів.

Метью Вітакер

Дональд Трамп призначив Метью Вітакера послом в НАТО. Під час першого президентського терміну Трампа, Вітакер виконував обов'язки генерального прокурора. Тепер, як пояснив обраний президент США, Вітакер "зміцнюватиме відносини з нашими союзниками по НАТО і твердо стоятиме перед обличчям загроз миру і стабільності — він ставитиме Америку на перше місце". В ефірі Fox News Вітакер заявив, що Трамп "змінює динаміку відносин між країнами, що склалися після Другої світової війни, а особливо в Європі":

"Багато з цих країн скористалися перевагами Сполучених Штатів, не сплачуючи 2% від своїх оборонних витрат (до чого прагнуло НАТО — ред). Вони підтримували медицину та інші речі у своїх країнах. А Сполучені Штати взяли на себе тягар, підтримуючи оборону ЄС. І я думаю, що президент чудово розуміє, чому це більше не [має бути] так".

Метью Вітакер, посол США в НАТО. AP/Andrew Harnik

Керолайн Левітт

Дональд Трамп призначив Керолайн Левітт на посаду прессекретарки Білого дому. Раніше Левітт працювала помічницею прессекретаря під час першого президентського терміну Трампа. Вона стане наймолодшою людиною, яка коли-небудь обіймала цю посаду (їй 27 років).

Як написали у The New York Times, Левітт отримала "одну з найпомітніших посад у наступній адміністрації Трампа". Вона працюватиме з медіа та від імені президента відповідатиме на запитання журналістів у залі для брифінгів Білого дому.

Девід Сакс

Трамп назвав підприємця Девіда Сакса відповідальним за політику майбутньої американської адміністрації у сфері штучного інтелекту і криптовалют. Це нова посада, яка, на думку аналітиків, показує, що адміністрація Трампа буде "легше ставитися до регулювання" технологій і криптовалют, які різко зросли в ціні після перемоги Трампа на виборах. Також Сакс очолить президентську Раду радників з питань науки і технологій.

Американський підприємець та інвестор Девід Сакс. Х/David Sacks

Сакс неодноразово висловлювався проти продовження підтримки Києва. Він називав Україну "пральною машиною для відмивання державних коштів" і заявляв, що війна в Україні — це "махінація", а "більшість жителів Криму та Донбасу є етнічними росіянами і хочуть бути з Росією".

Кріс Райт

Гендиректор Liberty Energy Кріс Райт очолить Міністерство енергетики. The New York Times називають Райта "євангелістом викопних видів палива". Він вважає, що нафта і газ можуть вирвати людей з бідності. Райт, зокрема, закликав США прибрати всі обмеження на видобуток нафти та газу.

"Зусилля США, які спрямовані на те, щоб перешкоджати постачанню власної нафти і газу, призводять до двох речей: вищих цін і більшої влади Росії та Саудівської Аравії", — заявив Райт.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Трамп номінував колишнього ведучого Fox News Піта Хегсета на посаду міністра оборони США, держсекретарем обрав сенатора від штату Флорида Марко Рубіо, а радником з національної безпеки — колишнього спецпризначенця Майка Волтца.

Топ дня

Вибір редакції