У Швейцарії легалізували одностатеві шлюби

Ілюстративне фото, Unsplash

Верхня палата парламенту Швейцарії схвалила законопроєкт, який передбачає дозвіл на одностатеві шлюби. Утім, представники деяких партій вимагають референдуму.

Як пише видання The Local, представники християнської та ультраконсервативної партій оголосили про плани проведення референдуму для затвердження цього закону громадянами Швейцарії.

За даними видання, наразі дві палати парламенту затвердили законопроєкт після кількох раундів дебатів, що тривають з 2013 року. Згідно з цим законом, геям та лесбійкам дозволяється одружуватися, а лесбійкам – отримувати доступ до банку сперми.

Швейцарія була однією з небагатьох європейських країн, у якій було заборонено укладати одностатеві шлюби. До цього пари могли зареєструвати лише так звані "партнерські стосунки", утім це не давало їм таких юридичних прав, як при шлюбі.

Представники ЛГБТ-спільноти заявили, що вони готові до дебатів у разі винесення питання легалізації одностатевих шлюбів на референдум.

Наразі реєстрацію одностатевих шлюбів узаконено у 28 країнахВ Австралії, Австрії, Аргентині, Бельгії, Бразилії, Великій Британії, Данії, Еквадорі, Ірландії, Ісландії, Іспанії, Канаді, Колумбії, Коста-Риці, Люксембурзі, на Мальті, у Нідерландах, Німеччині, Новій Зеландії, Норвегії, ПАРе, Португалії, США, Тайвані, Уругваї, Фінляндії, Франції, Швеції, а також у 18 штатах і столиці Мексики.. Крім цього, Міжамериканський суд з прав людини постановив, що країни-учасниці Американської конвенції з прав людини мають визнати право одностатевих пар на шлюб.

Найпершою у світі одностатевою парою, яка узаконила свої стосунки, стали данці Аксель і Айґіл Аксґіли. Це трапилося 1 жовтня 1989 року в день набрання чинності закону Данії про цивільне партнерство. Першою ж країною, що узаконила одностатеві шлюби, стали Нідерланди.

Що відомо

  • У липні 2020 року парламент Чорногорії ухвалив законопроєкт про легалізацію одностатевих шлюбів. Для прийняття документу необхідні були голоси 41 депутата. "За" проголосували 42 парламентарі.