Перейти до основного змісту

WP: російські безпілотники відчули вплив західних санкцій та стали неякісними

ЗМІ
Хлопець стрибає і намагається дістати дуло знищеної російської САУ на Михайлівській площі у Києві, 11 червня 2024 року. Getty Images/Anatolii Stepanov

Через західні санкції російські безпілотники почали втрачати свою якість. В них почали помічати нові та неякісні деталі. Також Росія не встигає із виробництвом зброї.

Про це пише американська газета The Washington Post.

За інформацією видання, українські зенітники на початку року почали помічати щось дивне в безпілотниках односторонньої дії, які Росія регулярно атакує українські міста.

Новітні безпілотники "Герань-2" частіше виходили з-під контролю під час різкого повороту. Деякі з них розбивалися не завдаючи шкоди. Інші летіли рівно та ставали легкою здобиччю для протиповітряної оборони. І все ж безпілотники продовжували прибувати — іноді їхня кількість перевищувала за 100 впродовж дня.

Як пише газета, західні та українські військові аналітики пов’язали вищий відсоток несправностей у дронів із неякісними компонентами, зокрема невеликим рульовим двигуном із Китаю, на який перейшла армія РФ.

"Несправні безпілотники ознаменували невелику перемогу для західних країн у триваючому тіньовому конфлікті, який частково ведеться шпигунськими службами, щоб позбавити Москву доступу до високотехнологічних компонентів. І все ж західні офіційні особи визнають, що такі помітні перемоги є помітними частково тому, що вони рідкісні", — пише газета.

Крім того, багато незалежних експертів кажуть, що санкції Заходу погіршили якість російського обладнання та зробили ланцюги поставок більш крихкими.

The Washington Post посилаюсь на слова американських чиновників та експертів пише, що Росія щомісяця втрачає більше танків і гаубиць, ніж можуть виробити її заводи. Постійний тиск зрештою може змусити зупинити деякі конвеєри. Проте Росії все ще вдається отримати багато важливих запчастин західної зброї за допомогою таємних оперативників і угруповань, а інші вона купує в Китаю.

Санкції ЄС проти Росії

Нині відомо, що Євросоюз запровадив 14 санкційних пакетів та готує 15-й. Орієнтовно він містить 70 позицій щодо різних напрямків й технічно буде готовий до ухвалення на початку грудня 2024 року або у січні 2025 року. Він також враховує рекомендації України.

24 червня 2024 року Рада Європейського Союзу погодила 14-й пакет індивідуальних та економічних санкцій проти РФ, спрямованих на енергетику, фінанси та торгівлю, і ускладнять обхід вже запроваджених обмежень ЄС.

Топ дня

Вибір редакції