Опозиційні партії Південної Кореї подали до парламенту законопроєкт про імпічмент президента Юн Сок Йоля після того, як він ухвалив рішення про введення воєнного стану в країні. Керівна партія "Сила народу" не голосуватиме за імпічмент.
Як пише Reuters, законодавці можуть проголосувати за пропозицію вже у суботу 7 грудня.
Керівна партія Юна "Народна влада" розділилася з приводу кризи, але заявила, що виступатиме проти імпічменту.
Для ухвалення законопроєкту опозиційній Демократичній партії, яка має більшість у парламенті, потрібно, щоб пропозицію підтримали не менше восьми депутатів від керівної партії (щоб було 200 голосів із 300 можливих).
Якщо ініціатива опозиції отримає необхідну кількість голосів, питання передадуть на розгляд Конституційному суду, який матиме 180 днів на ухвалення рішення.
Якщо Юн буде відсторонений від виконання повноважень, прем'єр-міністр Хан Дак Су виконуватиме обов'язки президента.
Якщо президент піде у відставку або буде усунений з посади, нові вибори будуть проведені протягом 60 днів.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив у четвер про прийняття відставки міністра оборони Кім Йон Хона, який взяв на себе відповідальність за введення воєнного стану, що викликало значний резонанс у країні. Новим міністром оборони призначено генерала у відставці Чхве Бьон Хьока.
Оголошення воєнного стану у Південній Кореї
3 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що у країні оговідставки міністра оборони Кім Йон Юна, це пов'язано з діяльністю опозиції. Він звинуватив опозицію у контролюванні парламЮенту й паралізуванні роботи уряду "антидержавною діяльністю".
Юн також заявив, що такий захід необхідний для відновлення "верховенства права" в країні й пообіцяв "викорінити мерзенні пропівнічнокорейські антидержавні сили".
Після оголошення воєнного стану, військове командування оголосило про заборону будь-якої політичної діяльності, включаючи протести. Зокрема указ, виданий начальником штабу армії Південної Кореї генералом Пак Ан Су, забороняє всю політичну діяльність, у тому числі протести. Також тимчасово припинено діяльність парламенту.
Окрім того, указ ставить під контроль усі ЗМІ та видавців, а також наказує лікарям, які перебувають у відпустці, негайно повернутися до роботи протягом 48 годин. Тих, хто порушує воєнний стан, можуть заарештувати або провести обшук без арешту.
Парламент Південної Кореї ухвалив резолюцію із закликом скасувати воєнний стан в країні. Згідно із законодавством Південної Кореї, якщо парламент більшістю голосів вимагає скасування воєнного стану, президент зобовʼязаний його скасувати.
Через шість годин після оголошення Юн скасував воєнний стан в країні.
5 грудня резидент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив у четвер про прийняття відставки міністра оборони Кім Йон Юна, який взяв на себе відповідальність за введення воєнного стану, що викликало значний резонанс у країні. Новим міністром оборони призначено генерала у відставці Чхве Бьон Хьока.