Українська далекобійна ракета-дрон “Паляниця” вийшла у серійне виробництво, повідомив очільник Міноборони Рустем Умєров.
Про це міністр оборони написав у колонці для видання "Лівий берег".
“Приватні підприємства також демонструють неймовірні результати. Наприклад, новий стартап реалізував проєкт ракети “Паляниця”, яка вже вийшла у серійне виробництво завдяки підтримці Міноборони. Це яскравий приклад того, як держава та приватний сектор об’єднуються задля досягнення спільної мети”, — написав Умєров.
За словами Умєрова, також відновили та масштабували виробництво крилатих ракет Р-360 комплексу “Нептун”.
"Модифіковані ракети тепер здатні вражати цілі на більшій дальності", — зазначив міністр.
Коментуючи стратегічну важливість власних ракет, Умєров наголосив, що цкраїнські крилаті та балістичні ракети дозволять Збройним Силам України діяти незалежно, завдаючи точкових ударів по ключових об’єктах.
"Це не лише посилює нашу оборону, але й створює ефективний механізм стримування агресора", — написав міністр.
Що відомо про ракету-дрон "Паляниця"
24 серпня президент Володимир Зеленський оголосив про появу нового українського дрона і також про його перше використання для удару по об’єкту російського окупаційного війська на тимчасово окупованій території України.
Розробка "Паляниці" майже повністю засекречена. Відомо, що вона дістає близько 20 російських військових аеродромів. Її розробили за 1,5 року. "Паляницю" запускають з наземної платформи. Двигун — турбореактивний. Вартість значно дешевша за аналоги, її удосконалення триває.
Завдання "Паляниці" — захистити українське цивільне населення, знищивши потенціал ударів армії РФ. І зробити це на території Росії, говорив президент.
"Ракет-дронів ставатиме більше, як стало більше наших далекобійних ударних дронів, результати яких ми бачимо майже щодня", — доповнив Зеленський.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що "Паляниця" коштує менше мільйона доларів.