У понеділок, 2 грудня 2024 року, Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) задовольнив адміністративний позов Міністерства юстиції України щодо застосування санкцій до колишнього президента АТ "Мотор Січ" та генерального конструктора зі створення і модернізації вертолітної техніки. Суд також ухвалив стягнути на користь держави активи, пов'язані з цією справою.
Про це Вищий антикорупційний суд України повідомив у телеграмі.
Санкція, передбачена п. 1-1 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про санкції", дозволила суду вилучити у відповідача будівлі та споруди господарського комплексу в Запорізькій області, а також 100% частку в статутному капіталі ТОВ "ІННОВА".
Міністерство юстиції подало позов з метою захисту державних інтересів, посилаючись на положення законодавства про санкції. Суд визнав позов обґрунтованим та ухвалив рішення, що активи, які належали відповідачу, мають бути передані у дохід держави.
Рішення ВАКС може бути оскаржене до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду протягом 5 днів із моменту його проголошення. На сьогодні це одна з найбільших санкційних справ, спрямованих на повернення стратегічних активів під державний контроль.
Що відомо про справу Богуслаєва
Богуслаєв був затриманий у жовтні 2022 року разом з начальником Департаменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства.
Як повідомляла СБУ, після початку повномасштабного вторгнення Росії Богуслаєв фінансував так звану "ДНР" через сплату податків та зборів у бюджет самопроголошеної республіки.
У відомстві вважають, що Богуслаєв співпрацював з українським підприємством, яке з 2014 року перебувало під контролем так званої "ДНР" та метою якого є постачання авіакомпоненти до підприємств російського ВПК.
Правоохоронці провели обшуки та виявили понад два десятки медалей, грамот та почесних нагород експрезиденту АТ "Мотор Січ" від представників військово-політичного керівництва РФ.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки у жовтні 2023 року скерували до суду обвинувальний акт на експрезидента Мотор Січі Вячеслава Богуслаєва за чотирма статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
- ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
- ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань);
- ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).
Його підлеглий — очільник Департаменту зовнішньоторговельної діяльності підприємства Олег Дзюба — обвинувачується за трьома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
- ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
- ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).
Обом фігурантам загрожує до 15 років тюрми з конфіскацією майна. Розслідування проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
12 квітня Солом'янський райсуд Києва продовжив запобіжний захід колишньому президенту компанії "Мотор Січ" Вячеславу Богуслаєву та начальнику департаменту з зовнішньої економічної діяльності Олегу Дзюбі. Вони перебуватимуть під вартою без права на заставу до 10 червня.
5 червня Київській апеляційний суд залишив В'ячеслава Богуслаєва під вартою без права на заставу до 19 липня.