Перейти до основного змісту

Підтримка України — це інвестиція у власну безпеку, і для США також — Каллас

Ексклюзивно
Кая Каллас під час голосування за новий склад Єврокомісії у Європейському парламенті в Страсбурзі 27 листопада 2024 року. AP/Jean-Francois Badias

Для Європейського союзу підтримка України — це не благодійна допомога, а інвестиція у власну безпеку. Допомога Києву також в інтересах США.

Про це в інтерв'ю Суспільному сказала колишня премʼєр-міністерка Естонії, а з 1 грудня голова дипломатії ЄС Кая Каллас.

"Ми повинні дивитися на все через призму безпеки, захист. Це також означає допомогу в Україні. І підтримка України — це не благодійна допомога, а справді інвестиція у власну безпеку. Отже, це дуже важливо, коли ми говоримо про продовольчу безпеку, коли ми говоримо про кібербезпеку, коли ми також згадуємо про міграцію — на все це ми також дивимося через призму безпеки", — сказала вона.

Однак найважливішим, за словами Каллас, є витрати на оборону.

"Оборонна промисловість важлива, тому що на європейській землі, в Україні, триває війна, і Путін не показує жодних ознак того, що він полишив свої цілі", — сказала голова дипломатії ЄС.

Вона зазначила, що підтримка України — в інтересах Сполучених Штатів Америки.

"Якщо Америку хвилює Китай, то вона повинна щонайперше хвилюватися через Росію. Ми бачимо, що Росія, Іран, КНДР та Китай працюють разом. А також бачимо, що Путін робить в інших країнах, реально посилюючи свій вплив. Отже, якщо США хочуть бути найсильнішою державою у світі, то їм врешті доведеться мати справу з РФ. І найлегший спосіб впоратися з цим – підтримати Україну, щоб вона виграла війну", — сказала дипломатка.

Каллас також вважає, що США не припинятимуть допомагати Україні, тому що Київ має двопалатну підтримку у Конгресі.

"Нехай нова адміністрація стане до роботи, а далі подивимося. Але на попередній посаді я зустрічалася з демократами, а також республіканцями. І є широка підтримка допомоги Україні, бо йдеться про боротьбу за свободу, що американці дуже добре розуміють. І як свідчить історія — ізоляціонізм ніколи не працював на користь США. Сподіваюся, що вони бачать ширшу картину, особливо зараз, коли північнокорейські солдати завербовані для боротьби (РФ проти України, — ред.)", — сказала вона.

8 листопада прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Європа не зможе самостійно фінансувати оборону України від російського вторгнення, якщо США припинять підтримку за наступного президентства Дональда Трампа.

Що Трамп казав про закінчення війни в Україні

Трамп не раз казав, що зможе закінчити російсько-українську війну за 24 години, щойно зайде в Білий дім або навіть раніше.

Виступаючи в жовтні в Пенсильванії, він підкреслював, що у нього хороші стосунки з президентом Зеленським, і заявив, що покладе край війні ще до того, як його оберуть президентом: "Байден нічого не зробив щодо цього — він навіть не розмовляв з Путіним понад рік. Це війна, яка повинна закінчитися, і я збираюся її закінчити... Я збираюся спробувати закінчити цю війну як обраний президент".

На дебатах проти опонентки Камали Гарріс Трамп заявляв: "Я хочу, щоб війна припинилася, я хочу врятувати життя, Люди гинуть мільйонами, це набагато більші цифри, ніж вам говорять. Мільярди коштів витрачає Америка. Байден не має сили вимагати гроші у Європи — не даєте коштів, не маєте захисту".

А ще політик казав, що чинний президент США Джо Байден "гадки не має, як розмовляти з Путіним" і як припинити війну в Україні.

Однак Трамп ніколи не конкретизував, що саме зробить, щоб війна швидко закінчилася. Низка американських та європейських політиків побоюються, що перемога Трампа на президентських виборах може призвести до закінчення або зменшення американської допомоги Україні. Інші вважають, що Трамп спробує схилити Київ до переговорів із Росією на невигідних для себе умовах.

Топ дня

Вибір редакції