Перейти до основного змісту

Удар "Орєшніком" по Україні: Голови МЗС G7 оприлюднили заяву

Ці фрагменти ракети були виявлені та вилучені слідчими Служби безпеки України в результаті ракетного удару, який був нанесений по місту Дніпро 21 листопада 2024 року. AP/Evgeniy Maloletka

Країни "Групи семи" засудили використання Росією нової ракети "Орєшнік" проти України і пообіцяли ще більше посилити підтримку України та продовжувати перекривати шляхи отримання Росією допомоги від третіх країн.

Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ G7 — Німеччини, Франції, Італії, Японії, Канади, Великої Британії та США, а також високого представника ЄС.

"Застосування Росією балістичної ракети середньої дальності 21 листопада є ще одним доказом її безрозсудної та ескалаційної поведінки. Наша підтримка територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України залишатиметься непохитною", — заявили міністри.

У заяві також засуджується окупація та мілітаризація Запорізької АЕС та цивільну портову інфраструктуру в Чорному морі, що підриває міжнародне право і ставить під загрозу морську безпеку та впливає на глобальну продовольчу безпеку.

Міністри засудили безвідповідальну і загрозливу ядерну риторику Росії та її позицію стратегічного залякування й запевнили, що"ніколи не толеруватимуть погрози застосування ядерної зброї або, тим більше, фактичного застосування ядерної зброї Росією в контексті її війни проти України".

Вони також запевнили, що просуватимуть комплексні санкції та економічні заходи для подальшого обмеження доходів, товарів і технологій, які використовує Росія для фінансування та ведення війни.

Країни G7 вживатимуть відповідних заходів "проти акторів у Китаї та інших третіх країнах, які надають матеріальну підтримку військовій машині Росії, включаючи фінансові установи та інші організації, які сприяють придбанню Росією обладнання та предметів для її оборонно-промислової бази".

Міністри зазначили, що країни продовжать чинити значний тиск на можливість Росії отримувати доходи від експорту енергоносіїв, металів та іншої сировини, зокрема шляхом ефективного впровадження чинних заходів і подальших кроків проти "тіньового флоту".

"Ми вживатимемо жорстких заходів проти акторів, які допомагають Росії уникати наших санкцій", — йдеться у заяві.

Коментуючи посилення військового співробітництва між Північною Кореєю та Росією, міністри зазначили, що "пряма підтримка КНДР агресивної війни Росії проти України є не лише ознакою відчайдушних зусиль Росії компенсувати свої втрати, а й небезпечним розширенням конфлікту з серйозними наслідками для безпеки" в європейському та індо-тихоокеанському просторах.

"Ми працюємо з нашими міжнародними партнерами над узгодженою відповіддю на цю подію", — йдеться у заяві.

У "Групі семи" висловили стурбованість можливістю передачі КНДР ядерних технологій або технологій, пов’язаних із балістичними ракетами, в порушення відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН. Міністри закликали країни, які мають відносини з Росією та КНДР, включаючи Китай, дотримуватися міжнародного права, протистояти цій небезпечній ескалації конфлікту та виконувати всі відповідні резолюції Радбезу ООН.

Крім того, міністри стурбовані використанням Росією хімічної зброї на фронті в Україні.

Вони також пообіцяли спільну відповідь на інформаційні маніпуляції та операції впливу.

У заяві підтверджена дата та місце проведення наступної конференції з відбудови України — в Римі 10-11 липня 2025 року.

21 листопада Росія завдала по Україні удару ракетами різного типу. Повітряні сили заявили про удар міжконтинентальною балістичною ракетою, про таку імовірність повідомив і президент Зеленський.

За словами президента Володимира Зеленського, Путін використовує територію України як полігон, — Росія вже застосовує проти України нові ракети та шукає по світу нову зброю.

21 листопада очільник Кремля Володимир Путін заявив, що Росія випробувала нову балістичну ракету середньої дальності, яку назвала "Орєшнік", вдаривши по Дніпру.

Топ дня
Вибір редакції