Президент самопроголошеної республіки Абхазія Аслан Бжанія заявив про готовність піти з посади після того, як протестувальники покинуть будівлю його адміністрації в Сухумі.
Про це повідомляє "Ехо Кавказа".
16 листопада абхазький лідер Бжанія зібрав прихильників у своєму рідному селі Тамиш. Під час мітингу він заявив, що готовий піти з посади після того, як протестувальники покинуть комплекс урядових будівель у Сухумі.
Крім того, Бжанія заявив, що готовий висунути свою кандидатуру для участі у нових президентських виборах.
Зазначається, що очільники силових відомств, зокрема керівники МВС та Генпрокуратури, які теж присутні в селі Тамиш, висловили підтримку Аслану Бжанія.
Раніше опозиція в Абхазії закликала громадян зібратися вдень, 16 листопада, біля парламенту в Сухумі, щоб знову вимагати відставки президента самопроголошеної республіки Абхазія Аслана Бжанія.
Напередодні ввечері громадяни невизнаної республіки, незадоволені новою інвестиційною угодою з Росією, силоміць проникли на територію комплексу урядових будівель, знісши ворота. Вони закликали президента піти у відставку.
У відповідь Бжанія заявив, що продовжить працювати, і вночі, після наради з силовими структурами, виїхав із Сухумі до свого рідного села Тамиша. У суботу він має намір провести там зустріч зі своїми прихильниками.
Пресслужба президента у п'ятницю анонсувала відкликання інвестугоди, але пізніше спростувала такі плани.
Що відомо про невизнану Абхазію
Абхазія і Південна Осетія вийшли з-під контролю Грузії після розпаду Радянського Союзу на початку 1990-х років. Абхазія проголосила незалежність після війни з Грузією у 1993 році. Тоді незалежність Абхазії не визнала ані Грузія, ані інші держави світу.
У серпні 2008 року почалася у Грузії почалася "п'ятиденна війна". Армія РФ вдерлась на територію країни. Провину за початок бойових дій кожна зі сторін перекладає на противника. Ця війна забрала сотні життів і позбавила домівок тисячі людей. Після війни у 2008 році Росія визнала "незалежність" сепаратистських регіонів Грузії Абхазії та Південної Осетії та встановила в обох регіонах свої військові бази. Крім Росії, рішення Сухумі й Цхінвалі про "незалежність" визнали також Нікарагуа, Венесуела і Науру. Тбілісі й країни Заходу вважають ці території окупованими Росією регіонами Грузії.