Колишня народна депутатка Надія Савченко звернулася до Служби безпеки України та Державного бюро розслідування закликавши перевірити нардепку Мар'яну Безуглу "на предмет державної зради та розголошення державної таємниці".
Про це Савченко розповіла на своїй сторінці у Facebook.
Савченко наголосила, що Безугла, яка є членом оборонного комітету Верховної ради, нібито "систематично" розміщує публікації у Telegram-каналі та сторінці Facebook про "обороноздатність Збройних сил України, стан укомплектованості, забезпечення, систему побудованих оборонних укріплень, або ж про їх відсутність на конкретних напрямках".
Крім цього, за словами Савченко, Безугла поширює інформацію про структуру прийняття управлінських рішень в ЗСУ, про якісний офіцерський склад з конкретними прізвищами, а також про стан реформування підрозділів, кадрові призначення та стан медичного забезпечення в Міноборони України.
"Чим вона (Безугла — ред.) наносить невиправданої шкоди захисту територіальної цілісності та незалежності України у війні проти російських окупантів, підриву національної, економічної та інформаційної безпеки та обороноздатності України, знижує безпеку держави Україна", — підкреслика колишня народна депутатка.
Савченко звернулася до Державного бюро розслідувань провести перевірку діяльності народної депутатки Мар’яни Безуглої та надати правову оцінку її діям.
Раніше Мар'яна Безугла написала у Facebook, що "в мережі з’явилася інформація, що Савченко воює як командир роти в одній із бригад ТрО". Нардепка заявила, що Савченко нібито віддала наказ про відступ підрозділу, який спричинив прорив росіян в Очеретиному.
"Саме її (Надії Савченко — ред.) самовільний і неочікуваний наказ на відступ підрозділу спричинив «ефект доміно» прориву в Очеретиному, що запустило каскадні процеси формування наступу росіян на Покровськ", — написала Безугла.
Вона звернулася до СБУ "звернути увагу та детально дослідити діяльність Савченко в ЗСУ".
Безуглу зняли з посади голови підкомітету Ради
Народна депутатка 15 липня повідомила, що її відкликали з посади голови підкомітету Ради з питань демократичного цивільного контролю. Рішення ухвалив Комітет Верховної Ради з нацбезпеки, оборони та розвідки. За словами Мар'яни Безуглої, таке голосування комітету стало реакцією "на правду про проблеми в ЗСУ та звернення військових".
При цьому вона зазначила, що залишається заступницею голови Комітету Верховної Ради з нацбезпеки, оборони та розвідки, членом комітету та народною депутаткою України.
Згідно з Регламентом Ради, звільнити Безуглу з посади заступниці голови комітету ВР може парламент, проголосувавши за відповідну постанову на засіданні.
Оборонний комітет Ради рекомендував відкликати Безуглу з посади заступниці голови комітету
Ще у січні Комітет Ради з питань безпеки, оборони та розвідки ухвалив рішення відкликати Марʼяну Безуглу з посади заступниці голови комітету. Нардепка тоді зазначила, що це була лише рекомендація.
Безугла заявила про "підступність" колег. За її словами, голова комітету поставив це рішення на голосування, коли вона його попередила про своє спізнення. Мовляв, це відбулося за її відсутності.
Тоді секретар парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко розповів Суспільному, що голова комітету поставив рішення про відсторонення від виконання обов’язків — комітет його підтримав.
Водночас, коментуючи, чому за таке рішення голосували за відсутності Мар'яни Безуглої, Костенко зазначив, що "її подали в порядок денний. Те, що вона не ходить на комітети, які офіційні, — це вже питання до неї".
Згодом нардеп Ярослав Железняк заявив, що парламентарі не змогли винести до порядку денного постанову про відкликання Безуглої з посади заступника голови комітету ВР. Група нардепів намагалася добитися голосування щодо цього. Однак, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія виступив проти. Нардепи спробували заблокувати трибуну у Раді. Утім, засідання ВР передчасно закрили.
Через які дії Безуглої її рекомендували відкликати в січні 2024-го
Частина депутатів від "Слуги народу" вимагали виключити Безуглу з фракції після її заяви про те, що військове керівництво України, зокрема генерал Валерій Залужний, "має піти".
Про це Суспільному розповіли два джерела у партії.
"Більшість депутатів обурені поведінкою Безуглої та пропонують її виключити. Втім не факт, що це винесуть на голосування", — зазначив один зі співрозмовників.
Безугла опублікувала низку дописів зі звинуваченнями у сторону Залужного. Нардепка стверджувала, що військове командування має подати у відставку, бо не надало "жодного плану дій на 2024 рік" ані на Ставці, ані для Комітету.
Водночас у коментарі Суспільному секретар комітету, народний депутат Роман Костенко наголосив, що головнокомандувач ЗСУ не мав подавати план і його не вимагали у комітеті.
Комітет Верховної ради з питань безпеки, оборони та розвідки 5 січня ухвалив рішення відкликати Безуглу з посади заступниці голови Комітету. Від Комітету є рекомендація, однак рішення про відкликання має ухвалюватися у сесійній залі. Безугла тоді заявила про "підступність" колег.
6 січня у парламенті зареєстрували постанову про відкликання Безуглої з посади заступниці голови комітету.