Перейти до основного змісту

Укренерго: обмеження для промисловості та бізнесу запроваджені з 7:00 до 20:00

Генератор біля кіоску в Львові. Пресслужба Львівської міської ради/Роман Балук

В Україні залишається високим споживання електроенергії. Для подолання дефіциту потужності в енергосистемі тимчасово запроваджені заходи обмеження для промисловості та бізнесу. Обмеження діятимуть з 7:00 до 20:00. Жодних обмежень для побутових споживачів не передбачається.

Про це зранку 13 листопада інформує Укренерго.

“Через короткострокове зниження потужності маневрової генерації, суттєве зменшення обсягів імпорту електроенергії та низьку ефективність роботи сонячних електростанцій у хмарну погоду — сьогодні в усіх регіонах України запроваджені графіки обмеження потужності (ГОП) для промисловості та бізнесу. Обмеження діятимуть з 7:00 до 20:00. Увечері, після усунення зауважень до роботи обладнання, ГОП будуть скасовані”, — йдеться у повідомленні.

Як відзначили енергетики, споживання електроенергії залишається високим. 13 листопада станом на 6:30 його рівень був на 1% вищим, ніж в цей же час попереднього дня — у вівторок, 12 листопада.

Вчора, 12 листопада, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1% більшим, ніж попереднього робочого дня — у понеділок, 11 листопада.

Зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак росіян. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. В години максимального споживання вранці та ввечері — в енергосистемі зберігається значний дефіцит потужності.

В Укренерго закликали громадян споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби та не вмикати одночасно кілька потужних електроприладів з 7:00 до 22:00.

Імпорт

Відбуватиметься протягом доби з Румунії, Словаччини, Угорщини. Загальним обсягом 1 609 МВт•год, з максимальною потужністю в окремі години до 115 МВт.

“Закликаємо бізнес активніше імпортувати електроенергію для власних потреб, щоб уникнути вимушених обмежень потужності”, — додали в Укренерго.

На початку липня цього року Міжнародний валютний фонд (МВФ) оцінив збитки української енергетики через російські обстріли у 56,5 мільярдів доларів. Ще раніше у ДТЕК повідомляли, що Росія з початку повномасштабного вторгнення атакувала теплоелектростанції компанії понад 180 разів, через що було втрачено 90% потужностей.

6 вересня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що, якщо не буде подальших обстрілів енергооб’єктів, Україна могла б пройти зиму без відключень. Водночас за даними розвідки, Росія готує наступні масовані атаки по енергосистемі України.

Цієї зими на українців можуть чекати відключення електроенергії від 4 до 18 годин на добу, при цьому деякі регіони можуть залишитися без опалення, вважають у місії ООН з моніторингу дотримання прав людини в Україні.

Глава уряду 10 вересня розповів журналістам, що ця зима буде не менш важкою, ніж попередні. Те саме сказав в інтерв'ю проєкту "Карп'як на Суспільному" тимчасовий виконувач обов'язків голови Укренерго Олексій Брехт. Найгірший сценарій проходження зими, який розглядають — продовження масованих атак Росії по об'єктах генерації. У цьому разі відключення в холодні дні будуть до 8 годин.

29 жовтня міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що Україна та Європейський Союз домовилися про збільшення можливості імпорту електроенергії взимку до 2,1 ГВт із 1,7 ГВт, як було раніше.

Топ дня

Вибір редакції