Перейти до основного змісту

Україна готується запустити три спільні підприємства з європейськими виробниками — Мінекономіки

Віцепрем'єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко. Олександр Магула/Суспільне

Частка на виробництва зброї відносно ВВП в Україні зросла у 6 разів з 2021 року. Україна вже близько до створення трьох нових спільних підприємств з європейськими виробниками озброєнь.

Про це в інтерв'ю Reuters розповіла віцепрем'єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, на сектор виробництва зброї в Україні у 2021 році припадало 0,3% валового внутрішнього продукту, а вже в першій половині 2024 року — 1,8%.

"У нас є ще три угоди з європейськими компаніями на завершальній стадії щодо створення спільних підприємств", — сказала Свириденко, проте без подробиць про нові підприємства чи обсяг інвестицій у заводи.

Вона також розповіла, що Україна вже заснувала 5 спільних підприємств із західними виробниками зброї, серед яких німецькі та литовські. Німецький виробник зброї Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft будує сервісний центр в Україні спільно з приватним українським виробником зброї.

Як ідеться в інтерв'ю, британська компанія BAE Systems, франко-німецька KDNS, оборонна та аерокосмічна компанія Babcock і компанія MyDefence, що спеціалізується на технологіях боротьби з безпілотниками, об'єдналися з українськими виробниками і відкрили місцеві офіси.

Перший завод німецького оборонного концерну Rheinmetall уже працює в Україні. Незабаром планують запустити і другий, говорив генсек НАТО Марк Рютте. Загалом планують побудувати чотири заводи.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у березні заявив, що країна підписала 5 контрактів з іноземними збройовими компаніями про створення спільних підприємств в Україні. А естонська збройова компанія Frankenburg Technologies передасть Києву для випробувань ракети протиповітряної оборони. Згодом їх можуть спільно виробляти в Україні.

Топ дня

Вибір редакції