Перейти до основного змісту

Суд в Італії наказав повернути сімох депортованих до Албанії мігрантів

Табір прийому мігрантів, яких перевезуть з Італії до Албанії, 11 жовтня 2024 року. REUTERS/Florion Goga/File Photo

Італійські суди в понеділок, 11 листопада, ухвалили рішення повернути на територію Італії сімох чоловіків, яких раніше відправили в міграційний центр в Албанії.

Про це пише The Guardian.

Ці чоловіки прибули в албанський порт Шенджин на борту військового судна 8 листопада після того, як їх врятувала берегова охорона в міжнародних водах під час спроби нелегально пробратися до Європи.

Італійський уряд стверджував, що всі мають бути повернені до їхніх "безпечних" рідних країн — Єгипту та Бангладеш. Одного чоловіка з групи вже повернули до Італії.

Рішення від 11 листопада стало другим випадком, коли італійські судді наказали повернути людей із хабу в Албанії до Італії, що ще більше викликало сумніви щодо планів ЄС створити центри утримання мігрантів за межами блоку.

Видання зазначає, що таке рішення є ще одним ударом по суперечливій угоді між ультраправим урядом Риму та Тіраною, спрямованою на обмеження прибуття шукачів притулку.

Відповідно до угоди, чоловіки з країн, які вважаються "безпечними" і перехоплені в міжнародних водах під час спроби перетнути море з Африки в Європу, повинні утримуватися в Албанії, поки розглядаються їхні заяви про надання притулку. Ця схема, яка виключає жінок, дітей і вразливих осіб, може розглядати до 3000 справ чоловіків на місяць.

Однак після того, як центри були відкриті 11 жовтня, лише 24 особи прибули до Албанії, і усі вони будуть передані до Італії за наказом суддів, які постановили, що їх не можна відправляти назад до країн походження.

Рішення суддів про те, що 24 чоловіки мають бути передані до Італії, фактично підтверджують попереднє рішення Суду Європейського Союзу, у нехтуванні яким звинуватили уряд Італії.

До Албанії можуть бути відправлені лише люди зі списку з 18 країн Італії, класифікованих як "безпечні". Єгипет і Бангладеш є серед них, але Європейський суд постановив, що країна за межами блоку не може бути оголошена безпечною, якщо вся її територія не буде визнана безпечною.

З жовтня почала діяти угода між Албанією та Італією, згідно з якою чоловіків із країн, які вважаються безпечними, та які були затримані у міжнародних водах під час спроби потрапити з Африки до Європи, передають до албанських міграційних центрів.

14 жовтня Італія вперше відправила до Албанії перший човен з мігрантами, які незаконно перетнули кордон. Там їм допоможуть отримати легальні документи.

Проблема Європейського Союзу із мігрантами

На тлі постійних воєнних конфліктів та економічної нестабільності до Європи намагаються потрапити все більше жителів Близького сходу та країн Африки. Багато хто намагається нелегально потратити до ЄС через море та сусідні країни. Найбільше таких шукачів кращого життя у Німеччині, Франції, Італії та Скандинавії.

На фоні повномасштабного вторгнення РФ в Україну мільйони українців стали біженцями у Європі. Для їх підтримки ЄС виділяє гроші на освіту, харчування, житло та побут.

Проте міграційна проблема стала погіршуватися на фоні війни між Ізраїлем та ХАМАСом. Для цього постпреди країн ЄС досягли домовленості щодо реформування міграційної політики.

Угода передбачає, що такі держави, як Італія, що приймають багато мігрантів із Середземномор'я, можуть прискорити процедури надання притулку, а також звертатися за оперативною допомогою до колег з ЄС, включаючи фінансову допомогу і переселення.

Польща та Угорщина, які виступають категорично проти прийому будь-яких людей, що прибувають з Близького Сходу та Африки, проголосували "проти" угоди, в той час, як Австрія, Чехія та Словаччина утрималися. Рішення було прийнято більшістю голосів.

Топ дня

Вибір редакції