Перейти до основного змісту

Україна демонтувала Курахівську ТЕС на Донбасі для ремонту інших теплоелектростанцій — WSJ

Українська влада на тлі нестачі електрики через російські масовані обстріли вирішила розібрати Курахівську теплоелектростанцію, що на Донбасі. Вціліле обладнання звідти використовують для ремонту інших ТЕС.

Про це пише газета The Wall Street Journal, посилаючись на керівника електростанції у Кураховому Анатолія Боричевського.

Зазначається, що рішення "демонтувати" Курахівську теплоелектростанцію було ухвалено ще навесні 2024 року, а до кінця літа її розбір було майже завершено.

Зокрема з ТЕС вдалося вивезти генератори, трансформатори та інші важливі деталі, які були "вкрай необхідні для ремонту інших українських електростанцій".

За словами Боричевського, це було "дуже важко", оскільки в районі тривають активні бойові дії, а обладнання мало великі габарити, але "іншого варіанту" не було.

Курахівська ТЕС розташована на річці Вовча неподалік Курахового Мар'їнської громади. Побудували станцію у 1941 році.

На початку липня цього року Міжнародний валютний фонд (МВФ) оцінив збитки української енергетики через російські обстріли у 56,5 мільярдів доларів. Ще раніше у ДТЕК повідомляли, що Росія з початку повномасштабного вторгнення атакувала теплоелектростанції компанії понад 180 разів, через що було втрачено 90% потужностей.

6 вересня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що, якщо не буде подальших обстрілів енергооб’єктів, Україна могла б пройти зиму без відключень. Водночас за даними розвідки, Росія готує наступні масовані атаки по енергосистемі України.

Цієї зими на українців можуть чекати відключення електроенергії від 4 до 18 годин на добу, при цьому деякі регіони можуть залишитися без опалення, вважають у місії ООН з моніторингу дотримання прав людини в Україні.

Глава уряду 10 вересня розповів журналістам, що ця зима буде не менш важкою, ніж попередні. Те саме сказав в інтерв'ю проєкту "Карп'як на Суспільному" тимчасовий виконувач обов'язків голови Укренерго Олексій Брехт. Найгірший сценарій проходження зими, який розглядають — продовження масованих атак Росії по об'єктах генерації. У цьому разі відключення в холодні дні будуть до 8 годин.

29 жовтня міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що Україна та Європейський Союз домовилися про збільшення можливості імпорту електроенергії взимку до 2,1 ГВт із 1,7 ГВт, як було раніше.

Топ дня

Вибір редакції