Перейти до основного змісту

Іран відкинув звинувачення Мін'юсту США, що готував замах на Трампа

Дональд Трамп у своєму штабі у Вест-Палм-Біч, штат Флорида. 6 листопада 2024 року. Getty Images/Chip Somodevilla

Іран категорично відкинув звинувачення Міністерства юстиції США в тому, що іранська сторона планувала вбити Дональда Трампа перед президентськими виборами.

Про це пише CNN.

Згідно з судовими документами, оприлюдненими в п'ятницю, 8 листопада, у вересні іранські чиновники попросили громадянина Афганістану Фархада Шакері, який проживає в Тегерані, зосередитися на стеженні і, в кінцевому рахунку, на вбивстві Трампа, який переобрався на цьому тижні. За даними Міністерства юстиції, Шакері досі перебуває на волі в Ірані.

Міністерство закордонних справ Ірану у суботу, 9 листопада, назвало ці звинувачення “абсолютно безпідставними” і відкинуло їх, додавши, що “подібні звинувачення лунали і в минулому”, які Іран “рішуче заперечував і довів, що вони не відповідають дійсності”.

У МЗС Ірану заявили, що ці звинувачення є “зловмисною змовою”, спрямованою на “подальше ускладнення відносин між США та Іраном”.

Що відомо про заяви Мін'юсту США щодо підготовки Іраном замаху на Трампа

Напередодні у Міністерстві юстиції Сполучених Штатів Америки розкрили деталі спроби Ірану організувати замах на кандидата в президенти США Дональда Трампа перед виборами.

У справі про замах на Трампа фігурують 51-річний іранець Фархад Шакері, який нині перебуває на свободі, а також двоє американців: 49-річний Карлайл Рівера та 36-річний Джонатон Лоудголт, яких нещодавно заарештували.

За даними слідства, Корпус вартових Ісламської революції Ірану (КВІР) доручив Шакері стежити за критиками іранського режиму в США та, за потреби, ліквідовувати їх. Шакері, депортований зі США у 2008 році, для виконання завдань організував мережу спільників: Лоудголта та Ріверу.

Розслідування ФБР, яке почалося з громадянина США іранського походження, призвело до арешту двох його спільників.

У розмові зі слідчими ФБР іранцем зізнався, що отримав від влади Ірану вказівки щодо вбивства громадян США та Ізраїлю на території Сполучених Штатів. Зокрема, 7 жовтня 2024 року йому наказали терміново підготувати план вбивства Дональда Трампа.

Усі троє підозрюваних отримали обвинувачення в організації вбивства на замовлення (до 10 років ув’язнення), змові з метою скоєння вбивства на замовлення (до 10 років), та змові щодо відмивання грошей (до 20 років).

Що відомо про імовірну спробу замаху на Трампа у гольф-клубі у Флориді

Новини про інцидент 15 вересня з'явилися незабаром після того, як Трампа безпечно вивели з гольф-поля.

Член Секретної служби помітив ймовірного стрільця, коли Трамп грав на п'ятій лунці поля. За словами офіційних осіб, підозрюваний залишив АК-47, камеру GoPro та два рюкзаки вздовж дротяної огорожі, що межує з шостою лункою поля.

"Двоє людей обмінялися пострілами за межами поля для гольфу Trump International Golf Course у Вест-Палм-Біч. Ті, хто стріляв, цілилися один в одного, стрілянина не була спрямована на Трампа", – написав американський журналіст Джонатан Лемір.

За даними джерел CNN, поінформованих про інцидент, колишній президент США Дональд Трамп пересувався між п’ятою та шостою лунками на своєму гольф-полі у Південній Флориді, коли стався інцидент. Підозрюваний перебував на декілька лунок попереду колишнього президента. Секретна служба відкрила вогонь по підозрюваному як захисний захід, повідомило джерело.

Підозрюваний Райан Веслі Роут втік на позашляховику після того, як член Секретної служби відкрив по ньому вогонь, але незабаром був затриманий.

Що відомо про замах на Дональда Трампа 13 липня

Ввечері у суботу, 13 липня, коли Дональд Трамп виступав перед прихильниками в місті Батлер, штат Пенсильванія, невідомий відкрив вогонь.

Трамп майже відразу схопився за праве вухо і пригнувся під трибуну. Його закрили собою співробітники Секретної служби, які потім вивели його зі сцени. Пізніше Трамп повідомив, що куля пробила верхню частину його правого вуха.

Унаслідок стрілянини загинув один із глядачів, ще двоє дістали важкі поранення, повідомила Секретна служба.

20-річного стрільця Томаса Крукса убили, нині мотиви замаху невідомі. За даними Секретної служби, він кілька разів вистрілив у бік сцени з даху за межами місця проведення мітингу. Стрілянину розцінюють як замах на Трампа.

Топ дня

Вибір редакції