Перейти до основного змісту

В 10 штатах США голосували за помʼякшення закону про аборти: які штати підтримали

Реакція людей у Канзас-Сіті після ухвалення поправки про права на аборти до конституції штату Міссурі, США, 5 листопада 2024 року. AP/Charlie Riedel

У десятьох американських штатах виборці голосували за внесення поправок у закон про аборти. Люди просять помʼякшити право на переривання вагітності, проте таке рішення підтримали у семи з десяти штатах, де відбувалося голосування.

Про це повідомляє Associated Press.

У 2022 році Верховний суд США скасував рішення "Роу проти Вейда", яке захищало право вагітної жінки вибирати — робити чи не робити аборт. Тепер кожен американський штат намагається внести правки у цей закон. Дональд Трамп заявляв, що не підтримує закон про аборти на федеральному рівні. За його словами, це має вирішувати кожен штат окремо.

Під час виборів 2024 року виборці десятьох штатів голосували за поправку до закону щодо абортів. Підтримку отримали такі штати: Міссурі, Арізона, Колорадо, Меріленд, Монтана, Нью-Йорк та Невада.

Провалили голосування у трьох штатах: Південна Дакота, Небраска та Флорида.

Штати, де зміни підтримали

Штат Міссурі може стати першим штатом, де голосування скасує заборону на аборти на всіх стадіях вагітності з поправкою, яка дозволить законодавцям обмежувати аборти лише після того, як плід досягне життєздатності (21 тиждень, але може змінюватися). Тепер адвокати мають просити суди скасувати закон, щоб узгодити його з новою поправкою.

В штаті Арізона нині діє заборона робити аборт після перших 15 тижнів вагітності. Нова поправка забезпечить переривання до життєздатності плоду.

У штаті Меріленд поправка про право на аборт — це законодавча зміна, яка не призведе до негайних змін щодо переривання вагітності, де вона вже дозволена. Також там хочуть розширити репродуктивні права. Така сама ситуація й у штаті Монтана, де аборти вже є законними, поки вони не стануть життєздатними.

В штаті Колорадо підтримали поправку, яка, окрім доступу, скасовує давню заборону на використання державних коштів для абортів. Це означає, що держава може почати оплачувати аборти для людей, які отримують MedicaidАмериканська державна програма медичної допомоги малозабезпеченим сімʼям. , і державних службовців.

Закон про рівні права в штаті Нью-Йорк, який, як стверджують групи з прав на аборти, сприятиме зміцненню прав на аборти. Він не містить слова "аборт" і забороняє дискримінацію на основі "результатів вагітності, а також охорони репродуктивного здоров’я та незалежності".

Виборці штату Невада схвалили поправку про захист абортів, яка розширить репродуктивні права, дозволить державі регулювати аборти після досягнення життєздатності плоду, проте є винятки щодо загрози фізичному та психічному життю матері. Щоб цей закон набрав чинності, виборці мають підтримати його двічі — у 2024 році та у 2026 році.

Штати у яких зміни не підтримали

Флорида, Небраска та Південна Дакота стали першими штатами після скасування рішення "Роу проти Вейда", де противники абортів переважали під час голосування. Для ухвалення цього закону у цих штатах потрібно щонайменше 60% виборців. Проте у цих трьох штатах дозвіл на аборт не підтримують, хоч і є винятки.

У штаті Флорида діє шеститижнева заборона робити аборт. Аби перервати вагітність, жінки цього штату повинні їхати за сотні миль у інші штати, де заборона мʼякша (Північна Кароліна, Іллінойс або Вірджинія).

У штатах Південна Дакота та Небраска аборти дозволяють робити за деякими винятками. Нова поправка дозволила б жінкам переривати вагітність у першому триместрі — 12 тижнів.

Зараз 13 із 50 штатів США застосовують заборони на всіх стадіях вагітності, за деякими винятками.

Що відомо про вибори США 2024 року

5 листопада у США відбулися вибори — президентські та до обох палат Конгресу. За посаду президента змагалися колишній президент, республіканець Дональд Трамп та чинна віцепрезидентка, демократка Камала Гарріс. Як свідчить проміжний підрахунок Associated Press, Трамп набрав 277 голосів виборників із 270 мінімально необхідних для перемоги. Він вже оголосив про свою перемогу.

Остаточних підрахунків голосів за президента ще немає в кількох штатах, також тривають підрахунки результатів на виборах у Сенат (там республіканці вже гарантували собі більшість) та Палату представників Конгресу.

Стежте за виборами у США на спеціальній сторінці на сайті Суспільного з мапою голосів, де в режимі реального часу оновлюються результати.

Топ дня

Вибір редакції