Перейти до основного змісту

"Укренерго" тимчасово зупиняє платежі за "зеленими" облігаціями

Компанія "Укренерго" з 9 листопада тимчасово зупиняє здійснення платежів за борговими зобов’язаннями за "зеленими" облігаціями сталого розвитку. Ці цінні папери було випущено у 2021 році під державну гарантію.

Про це повідомляє пресслужба "Укренерго".

Там пояснили, що підставами для припинення платежів є положення окремого закону "Про особливості здійснення правочинів з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом і державними деривативами", а також двох урядових постанов та наказу уповноваженого органу управління "Укренерго" від держави – Міненерго.

"Зазначені нормативні акти були ухвалені у рамках виконання Україною умов співпраці з Міжнародним валютним фондом", — йдеться у повідомленні.

Відтак, це "технічне рішення" буде діяти до моменту завершення реструктуризації боргу, яка планується в найближчі місяці.

В "Укренерго" запевнили, що спільно з Кабміном вживають всіх необхідних заходів, щоб досягти угоди з власниками облігацій "у найближчій перспективі".

Там додали, що поінформували своїх партнерів і кредиторів про тимчасове зупинення здійснення платежів за єврооблігаціями та запевнили їх в операційній та "фінансовій стійкості" компанії.

"Ми продовжуємо виконувати свої зобов’язання та передбачені українським законодавством і Статутом компанії функції. Зокрема, що стосується поточних завдань – підготовки до зими, відновлення, облаштування захисту та посилення стійкості енергосистеми України в умовах воєнного стану", — йдеться у повідомленні.

"Зелені" облігації — це цінні папери, які залучають кошти на фінансування екологічних проєктів, зокрема на будівництво електростанцій на основі відновлюваних джерел енергії.

На початку липня цього року Міжнародний валютний фонд (МВФ) оцінив збитки української енергетики через російські обстріли у 56,5 мільярдів доларів. Ще раніше у ДТЕК повідомляли, що Росія з початку повномасштабного вторгнення атакувала теплоелектростанції компанії понад 180 разів, через що було втрачено 90% потужностей.

6 вересня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що, якщо не буде подальших обстрілів енергооб’єктів, Україна могла б пройти зиму без відключень. Водночас, за даними розвідки, Росія готує наступні масовані атаки по енергосистемі України.

Цієї зими на українців можуть чекати відключення електроенергії від 4 до 18 годин на добу, при цьому деякі регіони можуть залишитися без опалення, вважають у місії ООН з моніторингу дотримання прав людини в Україні.

Глава уряду 10 вересня розповів журналістам, що ця зима буде не менш важкою, ніж попередні. Те саме сказав в інтерв'ю проєкту "Карп'як на Суспільному" тимчасовий виконувач обов'язків голови Укренерго Олексій Брехт. Найгірший сценарій проходження зими, який розглядають — продовження масованих атак Росії по об'єктах генерації. У цьому разі відключення в холодні дні будуть до 8 годин.

29 жовтня міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що Україна та Європейський Союз домовилися про збільшення можливості імпорту електроенергії взимку до 2,1 ГВт із 1,7 ГВт, як було раніше.

Топ дня

Вибір редакції