Перейти до основного змісту
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок і міністр закордонних справ України Андрій Сибіга прибувають до Міністерства закордонних справ України, Київ, Україна, 4 листопада 2024 року. REUTERS/Valentyn Ogirenko

Україна впевнена у підтримці США і після проведення виборів буде вибудовувати тісні союзницькі відносини з тим президентом, якого обере американський народ.

Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на пресконференції з главою МЗС Німеччини Анналеною Бербок у Києві, передає кореспондентка Суспільного.

“Ми впевнені в підтримці США і після проведення виборів будемо вибудовувати тісні союзницькі відносини з тим президентом, якого обере американський народ. Ми впевнені в двопартійній підтримці США, а також підтримці народу. Вже ця війна не лише про Україну, а відновлення світового порядку, побудованого на нормах міжнародного права, принципах статуту ООН. Розпочавши повномасштабну агресію, РФ спричинила кілька глобальних криз, продовольчу, енергетичну, безпекову, і світ має зупинити цю агресію”, — сказав Сибіга.

Міністр додав, що станом на 31 серпня 2024 року США виділили військової підтримки на 56,8 млрд євро, а загальна вартість допомоги європейських держав склала 54,61 млрд євро. Тому допомога від європейських партнерів також надзвичайно вагома й важлива для України.

Як відзначив Сибіга, на сьогодні Німеччина посідає друге місце після США за обсягами допомоги, яку Україна отримує від союзника. Ця допомога має прямі наслідки для зміцнення оборонних спроможностей вже зараз, захисту цивільної інфраструктури, адже РФ останніми днями різко посилила ракетний терор, спрямований по обʼєктах енергетики перед зимою.

“Неважливо, як закінчаться вибори в США завтра, але для нас, для Німеччини, це означає, що ми не маємо до цього прив’язуватись і повинні й надалі інвестувати в захист України. Тому що це ми інвестуємо у свій власний захист у рамках політики оборони, так як ми це робили раніше всередині НАТО з нашими трансатлантичними друзями, з американцями”, — сказала Бербок.

За її словами, йдеться про особливу відповідальність у ситуації, коли невідомо, як закінчиться вибори в США.

“І це міжнародна відповідальність, ми маємо консолідувати свої зусилля в цьому і робити свою справу, і щодня маємо бути вдячні, що ми можемо жити , прокидатися у свободі, мирі і вести життя”, — додала міністерка.

У понеділок, 4 листопада, до Києва прибула міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Це її восьмий візит в Україну з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Топ дня

Вибір редакції