Перейти до основного змісту

Для заяв на держпідтримку культурних діячів України заведуть е-реєстр

Людина працює за ноутбуком. Getty Images

В Україні запрацює електронний реєстр державної підтримки у сфері культури. Це має сприяти прозорості та відкритості конкурсів на держпідтримку й автоматизувати процес.

Про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій (МКСК).

Таке рішення 1 листопада ухвалив Кабінет міністрів України. Координатори проєкту — МКСК, Державний комітет телебачення і радіомовлення України та Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Запровадження е-реєстру, як сподіваються в Мінкультури, розв'яже низку викликів.

Зокрема:

  • дозволить державі перейти від паперових процесів до сучасної автоматизованої системи подачі й розгляду заявок на державну підтримку;
  • сприятиме прозорості та відкритості конкурсного відбору;
  • дасть змогу централізовано накопичувати, обробляти та захищати дані про держпідтримку у сфері культури;
  • полегшить доступ до інформації про можливості фінансування.

Торік Український культурний фонд (УКФ), досліджуючи адаптацію культури та креативних індустрій до умов війни, визначив, що найчастіше культурні діячі — респонденти отримували різні види допомоги від міжнародних організацій (60,8%), місцевих органів влади (54,2%) та громадських організацій (54%). Найменше від бізнесу – 28,9%.

Фінансову допомогу більше надавали центральні й місцеві органи влади; грантову – міжнародні організації; матеріально-технічну – місцеві органи влади та волонтери; інформаційну – громадські організації; навчально-освітню – громадські організації, міжнародні організації та центральні органи влади.

29 жовтня цього року Рахункова палата України написала, що Мінкульт у період 2020-2023 років неефективно витратив понад 500 млн грн на керівництво та управління у сфері культури.

Топ дня

Вибір редакції