Уряд масштабує тестування 5G в Україні. Кабінет міністрів ухвалив зміни до постанови про використання радіочастот. У трьох містах протестують сумісність 5G з військовим обладнанням — чи не впливає технологія негативно на роботу ЗСУ.
Про це написав у Telegram міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Як зазначив глава Мінцифри, пілотний проєкт 5G проходитиме 2 роки у 2 етапи. НКЕКНаціональна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку та Український державний центр радіочастот перевірять, чи обладнання 5G не впливає на роботу військових мереж.
"Це один із ключових кроків до повноцінного запуску 5G в Україні, який ми плануємо завершити до 2030 року", — каже Федоров.
Також постанова забезпечить більшу гнучкість для операторів — частоти 2100 МГц тепер можна використовувати не тільки для 3G, а й для 2G та 4G. Припинення використання частот 694–862 МГц для аналогового та цифрового телебачення звільнить їх для мобільного зв’язку.
5G — це нове покоління мобільного інтернету, яке має забезпечити значно швидшу передачу даних на телефон і з телефона, ширше покриття та більш стабільний зв'язок. Він у 10 разів швидший за 4G.
Ще у 2021 році в Україні відкрили тестову зону технології 5G — 5G Lab, що є спільним проєктом Міністерства цифрової трансформації, Vodafone Україна, Huawei Ukraine та UNIT.City.
4 серпня 2021-го Кабмін відтермінував тендер на видання ліцензій з користування радіочастотами 5G зв'язку на лютий 2022 року через відсутність фінансування на проведення науково-дослідних робіт з визначення вартості радіочастотного ресурсу у діапазонах 700 МГц та 3400-3800 МГц для впровадження такого виду зв'язку.
У жовтні 2023 року Україна та Латвія підписала меморандум про спільну роботу над упровадженням 5G.
Наприкінці травня 2024 року в Україні вперше в тестовому режимі запустили технологію 5G. Її тестувала телекомунікаційна компанія Vodafone.