57% виборців у так званих "хитких" штатах у США переймаються тим, що прихильники кандидата в президенти від Республіканської партії Дональда Трампа відповідатимуть насильством, якщо він не переможе на виборах.
Про це пише американська газета The Washington Post.
Разом з Schar School видання провело опитування, в якому взяли участь понад 5 тисяч зареєстрованих виборців в семи так званих "хитких" штатах: Аризоні, Джорджії, Мічигані, Неваді, Північній Кароліні, Пенсильванії та Вісконсині.
За результатами опитування, 57% виборців дуже або дещо стурбовані тим, що прихильники Трампа можуть вдатися до насильства, якщо він програє. Щодо його опонентки, демократки Камали Гарріс, 31% виборців вважають, що її команда може вчинити насильство у разі програшу.
66% американців не впевнені, що Трамп змириться з поразкою, тоді як 69% впевнені, що Гарріс її може прийняти.
Одне із питань — "диктаторське правління". 45% опитуваних вважають, що Трамп намагатиметься правити як диктатор, натомість про Гарріс так думає — 19%.
Водночас опитування показує, що більше виборців з "хитких" штатів довіряють скоріше Трампу, ніж Гарріс, у подоланні загроз демократії в Америці — 43% проти 40%.
Вибори в США
Вибори у США заплановані на 5 листопада 2024 року. Основні конкуренти — колишній президент США Дональд Трамп (Республіканська партія) та чинна віцепрезидентка Камала Гарріс (Демократична партія).
19 липня Трамп офіційно погодився балотуватися у президенти США від Республіканської партії. Кандидатом у віцепрезиденти США Трамп обрав сенатора від штату Огайо Джей Ді Венса.
25 липня Камала Гарріс офіційно оголосила, що братиме участь у виборах президента США. Гарріс також обрала кандидатуру віцепрезидента. Це — Тім Волз, губернатор Міннесоти.
У США поширена практика голосування поштою (людині надсилають бюлетень, вона його заповнює та пересилає на виборчу дільницю) чи через email. Тож багато американців голосують заздалегідь, також можуть проголосувати з дому, якщо до дільниці не дістатися — наприклад, через погану погоду чи якщо в виборця є інвалідність. Голосування в Орегоні та Вашингтоні майже повністю здійснюється поштою або шляхом видачі бюлетенів.