Смертність від спеки, нестача продовольства та поширення інфекційних хвороб через кліматичну кризу сягнули рекордного рівня.
Про це свідчить звіт Lancet Countdown про здоров'я та зміни клімату, пише The Guardian.
У звіті зазначається, що глобальна кліматична бездіяльність несе безпрецедентні загрози для здоров’я людству.
За даними звіту, у 2023 році екстремальна посуха тривала принаймні місяць на 48% території Землі, а середні температури перевищили небезпечний рівень на 50 днів більше, ніж очікувалося без кліматичних змін. Ці умови призвели до того, що 151 мільйон людей зіштовхнулися з нестачею їжі, що посилило ризик недоїдання і погіршення здоров'я.
Смертність від спеки серед людей старше 65 років зросла на 167% порівняно з 1990-ми роками, а гарячі ночі позбавили людей 6% середньої кількості сну, що негативно позначається на фізичному та психічному здоров'ї. Також відмічено поширення небезпечних хвороб, таких як денге, малярія і вірус Західного Нілу, у нових регіонах через підвищення температур.
Попри ці тривожні дані, країни та компанії продовжують інвестувати в викопне паливо, що сприяє зростанню викидів парникових газів. За словами генерального директора ВООЗ, доктор Тедроса Аданома Гебреєсуса, "кліматична криза є кризою здоров'я", а кожен регіон вже відчуває її вплив.
За словами доктора Джоша Фостера з Королівського коледжу Лондона, тривожні тенденції звіту призведуть до збільшення масових смертей серед старших людей, якщо вплив кліматичних змін не зменшити найближчим часом.