До Збройних сил України планують призвати ще 160 тисяч людей. Завдяки цьому укомплектованість частин має сягнути 85%.
Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Литвиненко під час засідання Верховної ради 29 жовтня.
Литвиненка цитує народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.
За словами керівника РНБО, наразі до Сил оборони України було призвано 1 млн 50 тисяч громадян.
Закон про мобілізацію
26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.
11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.
18 травня з набуттям чинності оновленого законопроєкта про мобілізацію запрацював мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Він надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг", там можна оновити свої облікові дані. Після оновлення даних у людини в застосунку висвітлюється інформація з реєстру "Оберіг" щодо себе.
З 18 травня по 16 липня 2024 року — тобто вчасно, згідно з новим законом про мобілізацію, — 4 690 496 військовозобов'язаних оновили свої військово-облікові дані.
26 липня в "Резерві+" зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа.