Міністерство оборони Румунії розробило проєкт закону, який дозволяє збивати безпілотники, що незаконно порушують повітряний простір країни, виходячи з рівня загрози та ризиків для життя та майна людей.
Про це повідомляє Reuters.
Законопроєкт, винесений на громадське обговорення 28 жовтня, встановлює конкретні умови для Румунії щодо контролю за використанням свого повітряного простору як для пілотованих, так і для безпілотних літальних апаратів.
"На рівні ЄС тривають зусилля щодо єдиного підходу до безпілотних літальних апаратів, а також щодо встановлення заходів для протидії ризикам. Військові операції в Чорному морі, масове збільшення використання БПЛА, як військових, так і пристосованих для військових цілей, продовжують створювати серйозні ризики на кордоні з Україною та поблизу кордону з Румунією", – йдеться у документі.
Запропоновані у проєкті заходи є поступовими: від встановлення місця перебування та ідентифікації літального апарату до спроб контакту з ним, його перехоплення та попереджувальних пострілів.
Пілотовані літаки, що залітають без дозволу, можуть бути знищені лише в тому разі, якщо вони здійснять атаку або агресивно відреагують на перехоплення.
Безпілотні літальні апарати, найчастіше дрони, можуть бути знищені, нейтралізовані або взяті під контроль залежно від рівня загрози. Втім, знищення – це крайній захід.
Згідно з пропонованим законопроєктом, союзні системи, що перебувають у Румунії, також можуть брати участь у будь-яких діях, відповідно до чинних угод про колективну оборону з країнами НАТО та членами ЄС.
Румунія, яка має спільний 650-кілометровий кордон з Україною, зазнала неодноразових падінь уламків російських безпілотників на її територію протягом останнього року, коли Москва атакувала українську портову інфраструктуру.
8 вересня група ударних безпілотників російської армії, яка атакувала Україну порушила повітряний простір Румунії.
9 вересня румунське Міноборони заявило, що пошукові групи знайшли фрагменти російського безпілотника біля села Периправа в повіті Тулча. Елементи відправили на експертизу.