Перейти до основного змісту

Правляча партія Грузії має перевагу серед громадян на парламентських виборах — опитування

Опитування
Протести в столиці Грузії Тбілісі проти законопроєкту "Про прозорість іноземного впливу", 12 травня 2024 року. Cуспільне/Оксана Сенів

Правляча партія Грузії "Грузинська мрія" має перевагу серед населення країни. За її готові проголосувати щонайменше 34% грузинів. Наступні чотири місця займають проєвропейські опозиційні партії.

Про це свідчать дані опитування, яке провели у Грузії, передає грузинський опозиційний телеканал "Мтаварі".

Опитування громадської думки проводила британська компанія SAVANTA на замовлення телеканалу. Згідно з результатами, правляча партія "Грузинська Мрія" отримала підтримку 35%. Це найбільше голосів. З другого по четверте місце у рейтингу займають обєднання проєвропейських партій. Голоси розподілились таким чином:

  • "Грузинська Мрія" — 35%;
  • "Коаліція за зміни — Гварамія, Мелія, Гірчі, Дроа" — 19%;
  • "Єдність" ("Національний рух", "Стратегія Агмашенебелі", "Європейська Грузія") — 16%;
  • "Сильна Грузія" ("Лело", "За народ", "Площа свободи", "Громадяни") — 9%;
  • "Гахарія — За Грузію" — 8%;
  • "Гірчі" (Яго Хвічія) — 3%;
  • Інші партії – 10%.

З огляду на ці дані, правляча партія "Грузинська мрія" в новому парламенті може отримати 61 місце, а от опозиція – 89 мандатів, що означає більшість.

Згодом опитування провела й компанія Edison Research, передає "Ехо Кавказа". Результати цього опитувальника майже не міняють картину — лідером є "Грузинська мрія" із 34%, а далі проєвропейські обʼєднання.

Крім того, 64% вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, 36% – у правильному.

Колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі написав у Facebook, що не довіряє даними, опублікованими телекомпанією "Мтаварі". Саакашвілі впевнений, що його партія "Національний рух" — головна опозиційна сила, а "Мрія" не набирає більше 30%.

Парламентські вибори у Грузії 2024 року

Парламентські вибори у Грузії заплановані на 26 жовтня. Багато експертів називають ці вибори "історичними", оскільки саме це голосування вирішить подальший курс країни — проєвропейський чи проросійський.

Вибори у Грузії 2024 року відбуватимуться після масових протестів, які тривали у великих містах країни. Найбільший — у Тбілісі. Причиною став закон "Про прозорість іноземного впливу", який називають російським аналогом про "іноагентів". Згодом парламент Грузії ухвалив у другому читанні законопроєкт "Про сімейні цінності та захист неповнолітніх" та поправки до ще 18 законів, що обмежує права ЛГБТ. Це суперечить законам ЄС, куди Грузія намагається вступити з березня 2022 року.

Вперше в історії незалежної Грузії правляча партія йде на вибори, перебуваючи при владі вже 12 років. 150 депутатів парламенту обиратимуть не за змішаною, як раніше, а за новою — пропорційною системою. Для того, щоб потрапити до парламенту, депутатам потрібно подолати п'ятивідсотковий бар'єр.

Передвиборча кампанія Грузії торкнулася і Україну. Керівна партія "Грузинська мрія" розмістила на своїх передвиборчих рекламних банерах фотографії руйнувань в Україні через війну. На плакатах є написи "Ні війні" та перекреслені назви опозиційних партій Грузії. МЗС України засудило використання теми війни для політичної боротьби.

На відео порівнюють розбомблені Росією українські міста з містами Грузії, де відреставровані будинки бізнесменом Бідзіною Іванішвілі, який є засновником "Грузинської мрії". У ролику видніється напис "Ні війні!" та перекреслені передвиборчі номери опозиційних партій і об'єднань Грузії.

Топ дня
Вибір редакції