Фінляндія стикається з численними випадками саботажу, кібератак і дестабілізації, а також підозрює Росію у веденні операцій впливу на країну.
Про це пише Reuters.
Міністерка внутрішніх справ Лулу Ранне повідомила, що ці дії створюють атмосферу невизначеності та сумнівів щодо того, що є правдою.
"Ми стикаємося з порушеннями, саботажем, різними видами шкоди і навіть використанням міграції для досягнення цілей. Це створює загальну невизначеність", — заявила Ранне на пресконференції, додавши, що тривають розслідування багатьох інцидентів.
За словами Ранне, отримані дані з цивільної та військової розвідки вказують на Росію як головного винуватця. Зокрема, Росія підозрюється у втручанні в GPS-сигнали в морському та повітряному транспорті Фінляндії.
Окрім саботажу, Фінляндія також фіксує численні кібератаки. Фінська компанія Fortum повідомила, що щодня стикається з кібератаками на свої об'єкти в Фінляндії та Швеції, а також спостерігає підозрілих осіб і дрони біля своїх об'єктів.
Найбільший банк регіону, Nordea, зазнав безпрецедентної атаки відмови в обслуговуванні (DDoS) протягом кількох тижнів, що призвело до тимчасових перебоїв у роботі онлайн-сервісів. Розслідування кібератак у фінансовому секторі було ініційоване Національним бюро розслідувань Фінляндії.
Окрім цього, зафіксовано численні крадіжки на об'єктах водопостачання, де викрадено технічне обладнання без очевидного фінансового мотиву, що підсилює підозри щодо участі державних акторів.
Фінська служба безпеки Supo зазначає, що російські розвідувальні служби стають більш агресивними після того, як понад 700 російських дипломатів були вислані з країн Європи у відповідь на війну в Україні. Проте, за словами заступника керівника Supo Теему Турунена, Росія не всесильна і не здатна на все, у чому її звинувачують.