Google отримає доступ до невеликих ядерних реакторів для підтримки ШІ

Вивіска корпорації Google. AP/Peter Morgan

Google 14 жовтня підписав угоду про отримання електроенергії з семи невеликих ядерних реакторів для підтримки штучного інтелекту (ШІ).

Про це повідомляє американська газета The Wall Street Journal.

Згідно з умовами угоди, Google зобов’язався купувати електроенергію, вироблену сімома реакторами, які побудує стартап Kairos Power, що займається ядерною енергетикою. В компанії повідомили, що угода передбачає додавання 500 мегават ядерної енергії, починаючи з кінця десятиліття.

Ця домовленість є першою, яка ляже в основу комерційного будівництва в США малих модульних ядерних реакторів. Багато хто каже, що ця технологія — майбутнє вітчизняної атомної енергетики, потенційно дозволяючи швидше та менш дороге будівництво шляхом спорудження менших реакторів замість гігантських станцій на замовлення.

"Кінцева мета — цілодобова безвуглецева енергія. Ми вважаємо, що для досягнення цілей щодо цілодобової чистої енергії вам знадобляться технології, які доповнюють вітрові та сонячні та літій-іонні накопичувачі", — розповів старший директор з питань енергетики та клімату Google Майкл Террелл.

The Wall Street Journal пише, що доля атомної енергетики все більше залежить від великих технологій. У деяких частинах США попит на електроенергію зростає вперше за багато років, здебільшого через потребу будувати більше центрів обробки даних для ШІ. Це підштовхнуло технологічну галузь до пошуку за величезною кількістю енергії.

Минулого місяця Constellation Energy і Microsoft уклали угоду щодо перезапуску непошкодженого реактора на острові Трі-Майл у Пенсільванії, місці найгіршої ядерної аварії в країні. На початку цього року Amazon придбала центр обробки даних на іншій атомній станції Пенсільванії.