КНДР сьогодні може почати підривати дороги, що сполучають дві Кореї — Південна Корея

Лідер КНДР Кім Чен Ин з донькою спостерігає за навчаннями північнокорейської армії, 15 березня 2024 року. Korean Central News Agency/Korea News Service via AP

Є ознаки того, що Північна Корея у понеділок, 14 жовтня, може здійснити вибухи на дорогах, що сполучаються з Південною Кореєю, заявили військові Південної Кореї. Кілька днів тому Пхеньян пообіцяв перекрити всі міжкорейські дороги та залізниці.

Про це повідомляє Yonhap.

Зазначається, що у середу, 9 жовтня, Корейська народна армія Північної Кореї (КРА) оголосила про захід, який “повністю відокремить” територію Північної Кореї від території Південної Кореї. Вона також заявила, що надіслала телефонне повідомлення американським військовим на Півдні, щоб “запобігти будь-якій помилковій оцінці і випадковому конфлікту через проєкт укріплень”.

“Після заяви КРА від 9 жовтня північнокорейські військові проводять заходи, які, як передбачається, пов'язані з вибухами на дорогах уздовж ліній Кенгі та Донхе”, — заявили в Об'єднаному комітеті начальників штабів (JCS).

Речник JCS, полковник Лі Сун Чжун заявив на брифінгу, що військові зафіксували, як Північна Корея встановлює екрани вздовж доріг, готуючись до вибухів.

“Цілком можливо, що вибухи (в Північній Кореї — ред.) можуть відбутися вже сьогодні”, — сказав він.

У Комітеті заявили, що уважно стежать за такою діяльністю, яка відбувається на північ від військової демаркаційної лінії, і прагнуть вжити заходів безпеки для військ і південнокорейського народу.

Кореї з'єднані автомобільними і залізничними шляхами вздовж лінії Кенгі, яка з'єднує західне прикордонне місто Пхаджу з північним Кесоном, і лінії Донхе вздовж східного узбережжя.

Після того, як минулого року лідер КНДР Кім Чен Ин визначив Південну Корею як “ворожу державу”, він вжив заходів для ліквідації маршрутів, які колись вважалися символами міжкорейського обміну і співпраці.

Північ демонтувала вуличні ліхтарі і встановила міни вздовж доріг Кенгі і Донхе, а також розгорнула війська для будівництва ймовірних протитанкових бар'єрів і зміцнення колючого дроту на північній стороні демілітаризованої зони, що розділяє обидві Кореї.

У п'ятницю Північна Корея заявила, що цього місяця Південна Корея тричі запускала безпілотні дрони над Пхеньяном. Сестра північнокорейського лідера Кім Йо Чжон попередила про “жахливу катастрофу”, якщо південнокорейські дрони знову пролетять над північною столицею.

Міністерство оборони Південної Кореї відмовилося підтвердити цю заяву, посилаючись на стратегічні питання, і попередило, що Північ побачить “кінець свого режиму”, якщо завдасть будь-якої шкоди південнокорейцям.

На брифінгу Лі заявив, що військові перебувають у повній готовності до можливої провокації після того, як напередодні ввечері північнокорейські військові наказали артилерійським підрозділам уздовж кордону бути в повній готовності до відкриття вогню.

Раніше Північна Корея наказала восьми артилерійським бригадам бути готовими відкрити вогонь, а також посилила пости протиповітряного спостереження в Пхеньяні, посилаючись на “можливість нових вторгнень безпілотників”, повідомляють державні ЗМІ.

“Вся ця ситуація почалася з Північної Кореї, і ми рішуче попереджаємо Північну Корею, щоб вона припинила запускати свої вульгарні і нікчемні сміттєві кулі”, — сказав Лі.

З кінця травня Північна Корея запустила тисячі повітряних куль зі сміттям у напрямку Південної Кореї у відповідь на антипхеньянські пропагандистські листівки, надіслані через кордон південними активістами.

Відповідаючи на питання про можливість війни між Кореями, Лі сказав, що Північна Корея може здійснити вибухи вздовж міжкорейських доріг або інші провокаційні дії, такі як запуск космічної ракети.

“Якщо Північна Корея здійснить провокацію, ми рішуче відповімо з точки зору нашого права на самооборону”, — сказав він.

За словами військового джерела, JCS наказав військам посилити спостереження і готовність вогневих засобів у відповідь на ситуацію, що склалася. Там відмовилися підтвердити цей крок, пославшись на оперативну безпеку.

Тим часом очолюване США командування ООН, яке здійснює нагляд за діяльністю в демілітаризованій зоні між двома Кореями, заявило, що знає про заяву Північної Кореї про появу безпілотників над Пхеньяном і почало вивчати це питання.

“Командування розслідує це питання в суворій відповідності до Угоди про перемир'я”, — йдеться в заяві.

Командування ООН відповідає за дотримання перемир'я Корейської війни 1950-53 років, яке закінчилося перемир'ям, а не постійним мирним договором.

Як стало відомо, представник Держдепу США 15-17 жовтня відвідає Південну Корею для обговорення ситуації на кордоні з КНДР.