США розширюють санкції проти нафтового та нафтохімічного секторів Ірану

Ілюстративне фото, прапор США. Ілюстративне фото: Unsplash

11 жовтня 2024 року Міністерство фінансів США оголосило про розширення санкцій проти нафтового та нафтохімічного секторів Ірану у відповідь на напад Ірану на Ізраїль, що стався 1 жовтня.

Про це повідомили в Офісі контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC).

Ці санкції мають на меті посилити фінансовий тиск на іранський режим, обмеживши його здатність отримувати доходи від енергетики для фінансування дестабілізаційних дій в регіоні та атак на союзників США.

Міністерство фінансів США, у співпраці з Державним департаментом, визначило, що під санкції потрапляє низка суб'єктів, які беруть участь у торгівлі нафтою та нафтохімічною продукцією Ірану. Відповідно до указу Міністерство фінансів має право запровадити санкції проти секторів іранської економіки, які можуть бути використані для фінансування ядерної програми, розробки ракет та підтримки терористичних мереж.

Окрім цього, Офіс контролю за іноземними активами (OFAC) запровадив санкції проти 10 компаній у різних юрисдикціях і заблокував 17 суден, що беруть участь у транспортуванні іранської нафти. Ці заходи спрямовані на тіньовий флот танкерів, який нелегально перевозить нафту для Ірану.

"У відповідь на атаку Ірану на Ізраїль, США вживають рішучих заходів, щоб обмежити здатність іранського режиму фінансувати дестабілізаційні дії, включаючи розвиток ядерної програми та підтримку терористичних угруповань", — заявила держсекретарка США Джанет Єллен.

Розширення санкцій також відповідає положенням "Акту про припинення приховування іранської нафти" (SHIP Act), ухваленого у 2024 році.

Загострення конфлікту на Близькому Сході

Останніми тижнями відбувається ескалація конфлікту на Близькому сході. Спершу — вибухи пейджерів, рацій та радіоприймачів "Хезболли". Потім — ураження Ізраїлем понад 100 ракетних установок угруповання на півдні Лівану та удар по Бейруту, де загинув Ібрагім Акіл та інші командири "Хезболли", а також цивільні. "Хезболла" відповідає запусками ракет по Ізраїлю.

28 вересня Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) офіційно заявила про загибель лідера і одного із засновників "Хезболли" Хасана Насралли під час удару по Бейруту 27 вересня. Угруповання офіційно підтвердило загибель лідера руху Насралли.

29 вересня ЦАХАЛ повідомив про ліквідацію командувача підрозділу превентивної безпеки члена Центральної ради "Хезболли" Набіля Каука.

1 жовтня армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) розпочала наземну операцію "Стріли півночі" на півдні Лівану. Там почалися рейди проти обʼєктів та інфраструктури угрупування "Хезболла".

Ввечері того ж дня Іран здійснив масований обстріл Ізраїлю. У місії Ірану в ООН заявили, якщо Ізраїль наважиться відповісти, то отримає "нищівні" наслідки й назвали цей ракетний удар "законною та раціональною відповіддю сіоністському режиму" на "напади на іранських громадян" та посягали на суверенітет Ірану.