У ЄС відклали нові біометричні перевірки для подорожей. У чому причина

Прапори країн-членів Європейського союзу перед будівлею Європейського парламенту імені Конрада Аденауера в Люксембурзі, 21 червня 2024 року. Getty Images/Simon Wohlfahrt

Європейський Союз відклав заплановане на 10 листопада запровадження нової біометричної системи контролю в'їзду для громадян країн, які не є членами ЄС, після того, як Німеччина, Франція та Нідерланди заявили, що прикордонні комп'ютерні системи ще не готові.

Про це пише Reuters.

“10 листопада більше не обговорюється”, — заявила журналістам комісарка ЄС з питань внутрішніх справ Ілва Йоханссон.

Вона сказала, що нового графіка немає, але розглядається можливість поетапного запровадження.

Система в'їзду/виїзду (EES) передбачає створення цифрового запису, що пов'язує проїзний документ з біометричними даними, які підтверджують особу, усуваючи необхідність ручного проставлення штампів у паспортах на зовнішньому кордоні ЄС.

Це вимагатиме від громадян країн, що не є членами ЄС, які прибувають до Шенгенської зони вільного пересування, реєстрації відбитків пальців, сканування обличчя та відповідей на запитання щодо їхнього перебування.

Але представник міністерства внутрішніх справ Німеччини заявив, що три країни, на які припадає 40% пасажиропотоку, не готові до впровадження цієї системи, оскільки “необхідна стабільність і функціональність центральної системи, яку має забезпечити агентство ЄС EU-Lisa, ще не досягнута”.

EU-Lisa — агентство, відповідальне за впровадження масштабних ІТ-систем в ЄС.

Французьке міністерство внутрішніх справ заявило, що, хоча Франція переконана в корисності нової біометричної системи контролю в'їзду, її запровадження має бути належним чином підготовлене.

Уряд Нідерландів не відповів на запит про коментар.

Раніше планувалося, що з 10 листопада на кордонах Європейського Союзу працюватиме нова автоматична система контролю EES (Entry/Exit System). На сторінках закордонного паспорта більше не мали ставити штампи про в'їзд і виїзд, натомість мали би сканувати біометричні дані, зберігаючи їх на 3 роки.