ООН закликало донорів надати $426 млн для підтримки біженців з Лівану

Люди оглядають місце ізраїльського авіаудару в Джіє вздовж шосе, що сполучає Бейрут із південним містом Сідон, Ліван, 25 вересня 2024 року. MAHMOUD ZAYYAT/AFP через Getty Images

Гуманітарні організації ООН звернулися до потенційних донорів із закликом зібрати 426 мільйона доларів для підтримки ліванців, що залишили свої домівки через наземну військову операцію, яку розпочав Ізраїль. Йдеться про 1 мільйон людей.

Про це повідомляє пресслужба ООН.

Зокрема речник управління ООН з координації допомоги Єнс Лерке передбачає збільшення кількості перемішених осіб з території Лівану.

"У нас не вистачає необхідного, не вистачає потужностей, саме тому ми звертаємося із цим закликом. Легко зруйнувати будівлі та завдати шкоди людям, але повернення до нормального стану займає багато часу і коштує багато грошей. Ось чому ми повинні зупинити це. Деескалація конфлікту необхідна якомога швидше", — сказав він.

Також зазначається, що люди продовжують рятуватися від ізраїльських авіаударів, унаслідок яких за останні два тижні загинули понад тисяча осіб.

При цьому миротворці ООН, які перебувають на лінії розмежування у Лівані, залишаються на своїх місцях. Вони зазначили, що були поінформовані в понеділок про плани ізраїльських військових щодо обмеженого наземного вторгнення.

"Попри цей небезпечний розвиток подій, миротворці залишаються на своїх позиціях», – ідеться в заяві сил ООН", — йдеться у повідомленні.

Контингент миротворчих сил у Лівані налічує близько 10 500 осіб із 50 країн.

Крім цього миротворчі сили ООН засудили наземну операцію Ізраїлю на півдні Лівану, заявивши, що це порушує "суверенітет і територіальну цілісність" країни. Відповідно до заяви миротворців, вони постійно коригують свою позицію та діяльність і мають плани на випадок непередбачуваних обставин.

1 жовтня армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) розпочала наземну операцію "Стріли півночі" на півдні Лівану. Там почалися рейди проти обʼєктів та інфраструктури угрупування "Хезболла".

Загострення конфлікту на Близькому Сході

Останніми тижнями відбувається ескалація конфлікту на Близькому сході. Спершу — вибухи пейджерів, рацій та радіоприймачів "Хезболли". Потім — ураження Ізраїлем понад 100 ракетних установок угруповання на півдні Лівану та удар по Бейруту, де загинув Ібрагім Акіл та інші командири "Хезболли", а також цивільні. "Хезболла" відповідає запусками ракет по Ізраїлю.

28 вересня Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) офіційно заявила про загибель лідера і одного із засновників "Хезболли" Хасана Насралли під час удару по Бейруту 27 вересня. Угруповання офіційно підтвердило загибель лідера руху Насралли.

29 вересня ЦАХАЛ повідомив про ліквідацію командувача підрозділу превентивної безпеки члена Центральної ради "Хезболли" Набіля Каука.