Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров поінформував, що в Україні будуть створювати сертифіковані приватні школи для підготовки операторів дронів. Уряд ухвалив відповідну постанову.
Про це посадовець написав у Telegram.
За словами Федорова, потреба у професійних операторах дронів постійно зростає, тому у військових підрозділах є попит на цю професію, а для цього потрібні навчальні заклади, які даватимуть якісні знання.
Міністр додав, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні зʼявилися "десятки" приватних навчальних центрів пілотів БпЛА, але їхня діяльність не регулюється. Тож тепер навчальні заклади зможуть отримати сертифікат та офіційно навчати операторів дронів.
Щоб отримати ліцензію, заклад має:
- проводити навчання з керування чи виготовлення дронів;
- мати щонайменше три дрони для практичних занять;
- розробити навчальні програми для підготовки пілотів:
- залучити до викладання не менше трьох сертифікованих інструкторів.
Виробництво дронів в Україні
У Мінцифри повідомляли, що за останні два роки виробництво безпілотників в Україні масштабувалося в 100 разів. Якщо два роки тому, коли стартував проєкт “Армія дронів”, було 7 виробників, у яких держава могла закуповувати БПЛА, то на сьогодні їх 87.
Як розповіла раніше заступниця міністра з питань стратегічних галузей та промисловості України Анна Гвоздяр, Україна за рік може виробляти понад три мільйони дронів. Для цього в держави є достатні виробничі спроможності та співпраця з міжнародними партнерами.
21 вересня міністр оборони Рустем Умєров заявив, що у 2025 році Україна планує виробити кілька мільйонів безпілотників, аби не дати Росії переваг в цьому напрямку.
24 серпня відбулося перше бойове застосування української далекобійної ракети-дрона "Паляниця".